• ALTIN (TL/GR)
  464,41
  % 0,90
 • ÇEYREK ALTIN
  748,00
  % 2,00
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  418,88
  % 2,15
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  254,28
  % 2,22
 • ALTIN ($/KG)
  57.215,00
  % 0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0730
  % 0,17
 • € EURO
  9,7230
  % 0,49

Ziraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi 2020 Şartları

Ziraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi 2020 Şartları

Ziraat bankasının tamamı Hazine Müsteşarlığına ait olması ile bilinmektedir 1863 yılında Mithat paşa öncülüğünde kurulan ve kuruluş amacı çiftçilere destek olmak yönünde başladığı gibi günümüze kadar bu hizmeti vermeye devam eden bankalardandır. Günümüzde hizmetlerine birçok yenilikler ekleyerek aynı zamanda halen çiftçilere, tarıma destekli kredilere yönelik hizmetler sunmaya devam etmektedir.

Ziraat bankasını tanıyalım  

Ziraat bankası sunduğu hizmetler içerisinde bireysel krediler, ticari krediler, şubelerinde müşterilerine ödeme kolaylıkları, havale, eft, gibi kolaylıklarla her kesin ihtiyaçlarına cevap verebilen bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat bankası 81 ilde 1738 şube yurt dışında bulunan şubeleri en son teknoloji yapısı mobil uygulama ve canlı müşteri hizmetleri günün her anında sorularınıza kolayca cevap vermeye yönelik üstün hizmetlerle çalışmalarına devam etmektedir.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan besiciliği için düzenlediği kredi başvurularında aradığı şartlar ve istekleri 01.01.2020 tarihinde üreticilere kullandırılacak olan kredilerde faizsiz yâda düşük faiz ile işletmecilere kullandırma uygulaması kabul edilmiştir.

1: Hayvansal üretim yapan işyerleri ve işletmelere 100bin liraya kadar olan başvurularda faizsiz işlem uygulanmaktadır.

2:  Gerçek kişilerden istenilen belgeler Başvurularda gerçek kişilerde istenilen evraklar çiftçi kayıt belgesi, TC kimlik belgesi, teminat belgeleri ( arsa, konut, işyeri tapuları) işletmeyi kanıtlayan belgeler ( tapu veya kira kontratı) son 3 yıllık bilançoları bu bilanço ile çalışan işyerleri için geçerlidir. En az 2 kefil ve kişilerin eşleri ile birlikte başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

3: Tüzel kişilerden istenilen evraklar teminat belgeleri, vergi levhasının fotokopisi, noterden alınan imza sirküsü, gelir durumunu gösteren belge, çiftçi kayıt belgesi, başvuru yapan kişinin şirkette yetkili olduğunu gösterir yetki belgesi, ilgili odaya kayıt yaptığını gösterir belge, ticaret sicil gazetesi ve ticaretin yapıldığını gösteren belge, gelir durumunu gösteren belgeler.

4: Başvurularda 50 baş üzerinden düve bulunmalıdır yâda kurmayı düşündüğünüz işletmede 50 baş üzerinde olması gerekmektedir manda besi çiftlikleri içinde 50 baş sınırı getirilmiştir. Destek verilecek olan ırkların cinslerine göre karar uygulaması belirlenmiştir bu yönde kredilere başvuru yapabilirsiniz.

5: Hayvanların yem ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt eden çiftçilerin başvurularına öncelik verileceğini bilmekte fayda vardır, ahır yapımı, balya yapma, çim biçme gibi işlemlerde kullanılacak ekipmanlar için 100 bin TL kadar kredi imkânı sağlanmaktadır. Bu kredi kullanım neden yetiştiricilik tesisi kurmak için düşünülmüştür.

6: Büyükbaş hayvancılık için kredilerde besiciliğinde %90 indirimli, işletme dönemlerinde kullandırılacak olan kredilerde ise % 100 faiz indirimi uygulanmaktadır kredi limiti ise 10 milyon TL olarak belirlenmiştir. Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiricilerine, damızlık düve yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ( süt amaçlı) büyükbaş hayvan besiciliği şeklinde sınıflandırılarak indirim yâda faizsiz işlemler yapılmaktadır.

7: Yapılacak işlerin projelerinin ve kredi notunun yeterli olması sınıflandırmada daha önce kredi kullanılmış ise bitmiş olması ve işlemleri bankanın sistemleri üzerinde ön başvuru işlemleriniz gerçekleştirme olanağının sağlandığını bilmekte faydası olacaktır.

8: Başvuru yapan çiftçilerin üzerlerine kayıtlı küpe numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. İlk defa başvuracak çiftçilerin ise herhangi bir taşınmazın tapusu istenmektedir

Bu belgeler ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz aynı zamanda kullandığınız kredilerde indirim için başvurularda bulunabilirsiniz. Devlet eli ile çiftçiliğin hem kalkınması hem de çiftçilerin gerekli olan isteklerine cevap verebilmek için uygun ödemeler ve ertelenmiş taksitlerle kredi ihtiyaçlarınızı gidermek için 2 yıldan 7 yıla kadar ertelemeli ödeme planları ile çiftçilere destek amaçlı çalışmalarına devam etmektedir.

Devletin çiftçilere verdiği bu destek aynı zamanda genç çiftçi girişimini be kadın çiftçi girişimini arttırma yönünden de çalışmalara devam edildiğinin bilinmesi için önemli bir noktadır. Projelerinizin uzun ömürlü ve istekleriniz doğrultusunda olması için tüm olanaklarınıza destek olmaya devam eden her zaman kolaylıkla ödeyebilmeniz yönünden istekleriniz cevap almanız için mutlaka Ziraat bankası şubelerinden güncel değişimler ve işlemler hakkında bilgi almanızın daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacağını unutmamak gerekir.

Çiftçiliğin ve hayvancılığın canlanması için canlı hayvan alımlarının artması yönünden yapılan bu düzenlemeler çok düşük faizler ve faizsiz krediler şeklinde düzenlemeler temel şartlar ile hizmet sunmaya devam etmektedir.