• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi

Günümüzde bankalar insanların birçok ihtiyaçlarını karşılamak için farklı dönemlerde kampanyalar yaparak çalışmalarına devam etmektedirler. Bunlar ihtiyaç kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi, tatil destek kredisi şeklinde olmaktadır. Birçok bankalar gerek tur organizelerle anlaşarak müşterilerine hizmet sunarken bazen de müşterilerine kendi istekleri doğrultusunda kredi kullanma olanağı sunmaktadırlar.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi için uygulanan işlemleri

Ziraat bankası tatil destek kredisini kullandırırken anlaşmalı olduğu tatil acenteleri ile yaptığı sözleşme gereği

       1: Kredinin ilk taksitini acente ödemektedir sonraki, 2 taksitini banka ödeyip müşterisine 9 ay sonra başlayacak seçenek sunmaktadır. Faiz oranı ise % 0,67 olarak hesaplanmaktadır.

       2: 3 ay ödemesiz devamında 15 ay taksitlendirip ödeme olanağı sağlamaktadır. Toplam 18 ay taksit olacak şekilde de isteğe bağlı taksitlendirme yapmaktadır.

       3: Konaklama bedeli dâhil 10,000 TL kadar imkân sunarken tatil gideri acenteye ödenir kalan miktar ise müşterinin hesabına gereksinimlerini karşılayabilmesi için fırsat sunar.

4: Ziraat bankası olarak tatil destek kredisi için anlaşma yaptığı firmalar ise Jolly tour, Tatil budur, Soly tur, Ets tur firmalarından müşterilerinin ve tatil yapmak isteyenlere kolaylık sağlamak amacı ile destek kredisi sunmaktadır.

       5: Bank kart sahibi kişileri bu işyerlerinden işlem yapmaları halinde 3 ay ertelemeli 15 ay ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Vade farksız peşin fiyatına kredi kullanma fırsatı vermektedir.

       6: Başvuruların aynı zamanda anlaşmalı acenteler müşteriler adına başvuru yapabilme imkânı sağlamaktadır. Müşterilerine gelecek olan sms ile bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Bünyesinde maaş alan çalışan ve emeklilerine böyle bir hizmet sunan bankalar arasında ilk ziraat bankası gelmektedir. BES müşterilerinin de başvurularını değerlendirmeye almaya başladığını hatırlatmakta fayda vardır.

 Halk Bankası Tatil Destek Kredisi için uygulanan işlemleri

       1: Seçili yurt içi konaklamalı acenteler ile yapılan sözleşmeler gereği başvuruda bulunan müşterilerine rezervasyon işlemlerine başlarken ihtiyacının uygun şartlar taşıması sonucu tatil destek kredisine olumlu sonuçlar vermektedir.

      2: Genel limit 10,000 olarak işlem yapılması sonucu % 0,5 ‘ sigorta ve tahsis ücreti olarak kesilmektedir genelde sigorta primi ve müşterinin yaşı gibi bazı nedenlerle değişiklik gösterdiği de olabilir.

     3: Kampanyalar diğer bankalarda olduğu gibi yurtiçi tatillerde geçerlidir.

  Vakıf Bankası Tatil Destek Kredisi için uygulanan işlemleri,

     1: Turizmimin sektörünü desteklemek amacı ile başlatılan kampanyada 3 ay ödemesiz 15 ay veya 18 ay şeklinde tatil destek kredisi uygulayan bankalar arasında yer alan Vakıf bankası bünyesinde maaş alan müşterilerine ve emekli müşterilerine bu imkândan yararlanmalarını sağlamaktadır.

     2: Anlaşmalı firmaları bankanın web sayfasında görmek ve başvuruda bulunma olanağı sunmaktadır.

     3: Setur, Gezinomi, Ets tur, Tatil budur, Jolly tur, acentelerle yapılan anlaşmalar bulunmaktadır. Mobil bankacılık, internet bankacılığı üzerinden de işlemleriniz yapabilme imkânı sunmaktadır.

Bu bankalar kendi sayfalarında ve anlaşma yaptıkları acentelerin gerek web sayfalarında gerekse birebir işlemlerin yapılması sırasında yapılan başvurularda genel olarak yapılacak ödemenin % 80 acentelere ödediğini bilmekte fayda vardır. Çekilen kredinin toplamı 10,000 ise bunu şöyle hesaplayabiliriz 10,000 6+30= 36 ay ödemeli geri ödeme taksiti 421TL olarak hesaplanır ve toplam ödenecek limit ise 11,789 olarak bilinmektedir. Kişilerin finansal ihtiyaçları doğrultusunda ve ekonomiye, turizme katkı sağlamak amaçlı çalışmalarında birçok konularda hizmet vermeye devam etmekteler bu yönde her gün yenilikler ile duyurular yapmaya devam edilirken tatil destekli kredi veren bankaların sayısı da artmaya devam etmektedir.

Ziraat Bankası ve diğer bankaların tatil destek kredisi vermesi ile birlikte birçok kişinin ihtiyaçlarını kolayca karşılamak yönünde geri ödemelerinde kolay ve ertelemeli olması taleplerin artmasına neden olmuştur. Gerek tatil bölgelerinin gerekse tatil yapmak isteyen vatandaşların oldukça olumlu bakması ve acentelerinde işlerinin açılması yönünde olumlu karşılanan krediler arasında yer almasına neden olmuştur. İptal ve iade işlemlerinde kredilerin iptal edilmediğini ve krediyi iptal etmek için şubeler ile görüşmek gerekmektedir. Başvuru döneminde bankalar kendi bünyelerinde faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiplerdirler, başvuru esnasında satış görevlilerinde kredi kullanmak isteyen kişilerin bunu özellikle belirtmesi gerekmektedir, genelde kampanyalar bireysel kredi kartı kullanan kişilere için öncelikli onaylanma olanağı sağlamaktadır, kişisel bilgilerinizin güncel olması iletişim için önemlidir.