• ALTIN (TL/GR)
  456,54
  % 0,51
 • ÇEYREK ALTIN
  734,00
  % 0,67
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  411,30
  % 0,36
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  249,51
  % 0,37
 • ALTIN ($/KG)
  56.441,00
  % 0,04
 • %
 • %

Yurtdışı Bankalardan Kredi Nasıl Çekilir?

Yurtdışı Bankalardan Kredi Nasıl Çekilir?

Ülkemizde kredi çekmek isteyen birçok vatandaş bulunur. Ancak kredi notuyla ilgili sorun yaşayan vatandaşlar yurt dışında bulunan bankalara yönelirler. Kredi sicil notunuz burada tüm bankalar da görüldüğü için yurt dışından kredi çekeceğiniz zaman bu notunuz yurt dışında görülmez. Bu nedenle yurt dışı bankalarından kredi almanız daha kolay olacaktır.

Genellikle kredi sicil notunda sorun yaşayan müşteriler yurtdışı bankalarına giderek kredi çekmeyi tercih eder. Çünkü kredi sicil notları yurtdışındaki bankalarda görünmediği için daha kolay bir şekilde kredi alınacağını düşünürler. Ancak her banka kredi verme konusunda oldukça zorlu davranır. Bankaların istemiş olduğu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir.

Yurtdışı Bankalardan Kredi Çekmek

Yabancı bankalar üzerinden bireysel kredi, konut ve işletme kredisi çekmeniz mümkün. Bu bankalarında belli faiz oranları bulunur. Ancak yurt dışı üzerinden kredi çekmek kolay olmayabilir. Merkezi yurt dışında olan ancak ülkemizde hizmet vermeyen bir bankadan kredi almak istediğiniz zaman danışmanlık firmalarından bu konuda yardım almak daha doğru olabilir. Merkezi yurt dışında olan bir bankadan kredi almak için uluslararası kredi çekme standartlarına uygun olup olmadığına bakmak gerekir. Gereken tüm koşullar sağlandıktan sonra kredi çekmeniz de mümkün olacaktır. Bu nedenle danışman bir firma üzerinden kredi çekmek daha doğru ve daha güvenilir olacaktır. Böylelikle çekmiş olduğunuz kredi kısa sürede hesabınıza yeter. Kredi ödemelerinizi de kendi maaşınızı göre ayarlamak gerekir. Ödemelerde bir sorun yaşamamak için mutlaka ödeme güçlüğü yaşamadan ödemelerinizi belirlemek gerekir. Böylelikle her zaman bankalardan kredi çekme hakkınız bulunur.

Kredi Çekme İşlemleri

Yurt dışı bankalarından kredi çekmek istediğiniz zaman hangi ülkeden hangi kredi türünü almak istediğiniz oldukça önemlidir. Her kredi türünde farklı evraklar talep edilir. Bu nedenle ilk olarak kredi türünün belirlenmesi gerekir. Her banka da olduğu gibi yurt dışı bankaları üzerinden de kredi çekileceği zaman bankalar kefil talep edebilir. Ülkemizde bulunan bankalara göre daha zor bir şekilde kredi verirler. Kredi çekme işlemleri tamamladığı zaman hesabınıza para aktarılmış olur.

Kredi çekmeden önce bankada hesap açmak daha önemlidir çünkü banka sizin daha önce o bankayla çalışıp çalışmadığınıza bakar. Eğer o bankayla daha önceden çalıştıysanız kredi çekme ihtimalimiz daha yüksek olur. Yurtdışı bankalarında belli şartları bulunduğu için bu şartları yerine getirmek daha doğru olacaktır. Hesap açma işlemleri banka üzerinden yapılır ve hızlı bir şekilde krediniz çekilmiş olur. Bu nedenle bankadan kredi çekmeden önce mutlaka açık bir hesabınızın olup olmadığını da kontrol etmek gerekir. Bu şekilde bir başvuruda bulunduğunuz zaman daha doğru bir şekilde başvuru yapmış olursunuz ve genellikle başvurunuz da onaylanmış olur.

Kredi Çekme Şartları

Ülkemizde kredi çekmek işlemleri her ne kadar zorsa yurt dışından kredi almak da oldukça zordur. Yurtdışı bankalarından kredi almak istediğiniz zaman yaşadığınız ülkedeki bankadan kredi çekmek daha doğru olacaktır.

 • bankadan kredi çekerken muhtemelen sizden gayrimenkul evrağı isteyebilir. Bu nedenle üzerinize bir ev veya araba varsa bunu bankaya bildirmek gerekir.
 • Belli durumlarda banka sizden kefil de isteyebilir. Genellikle maaşınızın yetmediği durumlarda banka sizden kefil talep edebilir. Bu nedenle bankaya bir kefil göstermek daha doğru olacaktır.
 • Gerekli tüm evraklar hazırlandığı zaman bankaya sunulur ve onay sürecine girilir.

Yurtdışından kredi çekmek istediğiniz zaman ülkemizde istenilen tüm evrakların aynısı yurtdışı bankaları üzerinden de talep edilir. Bu evrakların kredi çekecek kişiye ait olması gerekir. Genellikle evraklarda bir sorun oluştuğu zaman banka talebinizi reddedebilir. Bu nedenle her bir evrağın doğru bir şekilde olmasına dikkat etmekte fayda var.

Kredi çekme şartları yurtdışı bankaları üzerinde de oldukça sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Eğer yurtdışında yaşamıyorsanız kredi almanız daha da zorlaşabilir. Yurtdışında herhangi bir ülkede yaşadığımız zaman adresinizi de şartlar arasında mutlaka göstermeniz gerekir. Çünkü banka size kredi verdiği zaman nerede oturduğumuzu ve nerede çalıştığınızı da kontrol eder ve ona göre size kredi verir. Bu nedenle kredi çekmek istediğiniz zaman bankaların şartlarını öğrenmek gerekir. Her bir banka farklı şartlarda bulunduğu için bu şartlarını yerine getirmekte fayda var.