• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2020

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2020

Varlık şirketleri bankalar, mali kurumlar veya özel finans kurumları na gecikmiş olan borçların tahsil edilmesi amacıyla yönlendirilen bankalardır. Gecikmiş olan kredi kartı borçlarınız varsa ve aynı zamanda kredileriniz varsa varlık şirketleri bu konuyla ilgilenir. Bankalara borcunuz olduğu zaman genellikle varlık şirketleri bu bankalardan liste alır ve vatandaşlara da bu şekilde ulaşır. Kredi kartı borçlarını ve aynı zamanda kredi borçlarının üzerine devralarak tahsilatı için vatandaşlar üzerinde gerekli çalışmalara başlarlar. Bu nedenle borçlarınız eğer varlık şirketine devredildiyse varlık şirketleri bu konuda sizlere ulaşım sağlar.

Varlık şirketleri ülkemizde yıllardır hizmet veren bir şirkettir. Bankalar vatandaşlardan ödemeleri almakta oldukça zorlandığı için bu durum bankaları olumsuz anlamda etkilemeye başlamıştır. Bankalarda bu durumdan kurtulmak için varlık şirketleri ile anlaşmayı tercih eder. Borcunuz olduğu zaman borcunuzu zamanında ödeyerek varlık şirketlerinden kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün. Ancak borcunuzun Ödenmediği her geçen gün bu durum size faiz olarak geri döner. Bu nedenle borçlarınızdan kurtulmak için kendinize uygun bir ödeme planı yaparak bu borçu ödemek daha sağlıklı olacaktır.

Borçların Varlık Şirketine Devredilmesi

Bankalardan kredi çektiğiniz zaman ve aynı zamanda kredi kartı aldığınız zaman eğer yasal takip sürecine girdiyseniz eğer bu hem vatandaşları hem de bankayı olumsuz anlamda etkiler. Yasal takip sürecine giren vatandaşların bu borçları genellikle haciz yolu ile tahsil edilir. Ancak tüm bu uyarılara rağmen bazı borçlar vatandaşlar tarafından ödenmez. Bu durum banka bilançolarını negatif olarak etkilediği için bankalar belli ücret karşılığında bu ödemeleri varlık şirketine devreder. Bu gibi durumlarda bankada olumsuz anlamda etkilenmekten kurtulmuş olur.

Borçlar varlık şirketine devri edildiği zaman vatandaşları arayarak bu borçların ödenmesi için çeşitli ödeme kolaylıkları sağlar. Bu gibi durumlarda vatandaşların bu ödemeleri yapması gerekir.

Borçların Ödenmesi

Borcunuz varlık şirketine devredildiyse bile bu borçların ödenmesi gerekir. Genellikle vatandaşların birçoğu ödeme güçlüğü çekerler. Ancak varlık şirketleri bu konuda oldukça kolaylık sağlar. Bankalara olan borçlarınızı yapılandırarak belli vade de ödemeniz mümkün. Varlık şirketleri sizlere belli bir taksit yapardı her ay bunun ödemesini yapabilirsiniz. Ancak ödemeleri zamanında yapmadığınız da faiz biner ve daha fazla ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Kendi durumunuza göre ödemelerinizi ayarlamanız mümkün. Ancak varlık şirketlerine ödeme yapacağınız zaman mutlaka günü gününe ödemeleri aksatmadan ödeme yapmak gerekir. Borcunuz olduğu zaman varlık şirketleri bunu bir şekilde sizden tahsil eder. Bu nedenle kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemek zorunda kalırsınız.

Borçların ödenmesi için genellikle günümüzde oldukça fazla alternatif bulunur. Çünkü bir çok insan borçları ödemekte ciddi anlamda sıkıntı yaşar. Bu gibi durumlardan kurtulmak için taksit yaptırmak ve yapılandırmaya gitmek daha doğru bir tercih olacaktır. Taksit yaptırdığınız zaman zamanında ödeme olduğunda çok fazla faiz işlemeden kısa sürede borcunuz da bitmiş olacaktır. Bu nedenle bu gibi durumlarla karşılaştığınız zaman daha fazla faiz ödememek için mutlaka taksitlendirme yapmak daha doğru olacaktır.

Haciz İşlemleri

Haciz işlemleri genellikle her bankanın başlatmış olduğu bir yöntemdir. Banka sizden alması gereken borçu alamazsa eğer haciz yoluna gider. Ancak haciz yolu ile tekrar bu borçu alamazsa borcunuz belli bir süre sonra varlık şirketine devredilmiş olur. Ancak haciz işlemlerinin başlamaması için mutlaka borcunuzu gününde ödemeniz gerekir. Borçlarınız varlık şirketine devredildiği zaman eğer taksit yapılmasına rağmen ödemeleri yapmazsanız bu durumda haciz işlemleri tekrar başlatılmış olur.

Vatandaşlar ödemeler konusunda dikkatli bir şekilde davranması gerekir. Çünkü varlık şirketleri borcun ödenmesi için gerekli olan tüm işlemleri aksatmadan yapmayı tercih eder. Herhangi bir işte çalışıyorsanız eğer belli bir yüzdesi maaşınızdan kesilmiş olur. Bu nedenle tüm ödemelerimizi aksatmadan yapmakta fayda var.

Varlık şirketlerinden kurtulmak isteyen vatandaşlar zamanında ödeme yaparak kısa sürede varlık şirketlerinden kurtulabilir. Ödemelerinizi yapmak için kendi maaşınıza göre taksitlendirmeleri ayarlamak daha doğru olacaktır. Her ne kadar borçlarınız varlık şirketine gittiyse bile ödeme açısından oldukça kolaylıklar bulunur. Bu konuda zorlanmadan ve sıkıntı çekmeden borçları ödemek gerekiyor. Kendinize göre ödeme planı yaparak kısa sürede borcunuzu bitirmek daha doğru olacaktır.