• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Uygun Maliyetli Kredi Çekmek İçin Ne Yapılabilir?

Uygun Maliyetli Kredi Çekmek İçin Ne Yapılabilir?

Uygun maliyetli kredi çekmek için ne yapılabilir? Başlığı altında, farklı önerilerde bulunarak kredi maliyetlerini en uygun seviyeye nasıl indirebileceğiniz hakkında birtakım ipuçları sunacağız.

Her ne kadar kredinin uygun olabilmesi için temel etken faiz oranları olsa da, bununla bağlantılı ve dışında kalan farklı etkenlerde kredi maliyetlerinin düşmesine yardımcı olmaktadır.

Uygun Maliyetli Kredi Çekmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları, her bankaya göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle özellikle yüksek limitli kredilerde ilk dikkate alınması gereken şey, kredi faiz oranlarıdır.

Çekeceğiniz kredinin faiz oranlarının incelenerek diğer kriterlerle birlikte değerlendirilmesi, maliyetlerin düşmesinde oldukça önemli bir sonuç yakalamanızı sağlayacaktır.

Kredi Vadesi

Kredinin vadesi ise, faiz oranlarının değişmesine neden olmaktadır. Bankalar genellikle vermiş oldukları dip faiz oranları ile reklam yapıyor olsa da, çekeceğiniz kredinin vade sayısına göre faiz oranları değişiklik göstermektedir.

Şayet imkanınız varsa kredi çekerken vade sayısını mümkün olduğu kadar kısa tutarak, minimum faizlerle kredi çekebilirsiniz. Faiz oranı en düşük olan bankadan çekeceğiniz kredilerde de, vade arttıkça faiz oranının artacağını unutmayın.

Kredi Tutarı

Mümkün olduğu kadar ihtiyaçlarınızın çok üzerinde kredi çekmekten kaçınarak, faiz ve masrafları en aza indirebilirsiniz. Kredi tutarının artması, özellikle dosya masrafı gibi farklı başlıklar altında alınan ücretlerinde ciddi bir maliyet oluşturmasına neden olacaktır.

En Düşük Faizli Krediyi Bulun

Kredi çekmek istediğinizde ne kadar kredi çekeceğinizi ve hangi vadede ödeyeceğinizi, daha önceden detaylıca belirlemek en doğru olanıdır. Bu sayede bankalarda araştırma yaparken aynı tutar ve vade sayısı ile araştırma yaptığınızda, çekmek istediğiniz tutar ve vade için en uygun geri ödemeyi sunan bankadan kredi çekebilirsiniz.

Kredi Masrafı

Maalesef ki bankalar halen kredi veya dosya masrafı gibi çeşitli başlıklar altında, tüketicinin çekeceği kredi üzerinden kesinti yapmaktadır. Kredi masrafını ayrı bir şekilde dikkate alarak, maliyetlere etkisine bakabilirsiniz.

Yukarıdakilerin tamamı uygun maliyetli kredi çekmek için dikkat edilecek şeyler olsa da, özellikle vade ve kredi tutarını belirleyerek tüm bankalardan aynı kredi ve vade için maliyet çıkarmak, en akıllıca yol olacaktır.