• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Uygun Koşullarda Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Uygun Koşullarda Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilerin eğitim giderlerini daha rahat şartlarda karşılayabilmeleri için uygun koşullarda eğitim kredisi veren bankalar, daha çok aile bireylerinin kredi notu risk durumuna göre değişen tutarlarda kredi vermektedir.

Bu bankalardan bazıları alınacak kredinin eğitim amacıyla harcanmasını şart koşarken, bazı bankalar ise doğrudan nakit ödeme yaparak harcamayı ailenin inisiyatifine bırakmaktadır.

Uygun Koşullarda Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Halkbank Eğitim Kredisi

Eğitim kredileri konusunda oldukça aktif olan Halkbank, eğitim amacıyla harcanmak üzere 50 bin TL üst limitle eğitim kredisi vermektedir. 48 ay vade seçeneği sunan banka, kredi tahsis masraflı ve masrafsız olarak iki farklı seçenek sunmakta ve bu seçeneklere göre faiz oranı belirlemektedir. Bankanın kredi tahsis ücreti aldığı kredi tipinde faiz oranları yüzde 2,00 civarındayken, tahsis ücreti almadığı kredilerde ise yüzde 2,10 dolaylarında faiz almaktadır.

Halkbank tarafından verilen eğitim kredileri, tüketicinin isteğine göre 2 ay taksit ertelemeli olarak alınabilmektedir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi faiz oranları güncel ekonomik şartlara göre değişiklik gösterse de, ortalama olarak yüzde 2,09 faiz oranıyla kredi vermektedir. Velilere eğitim için harcamalarına yönelik 40 bin TL üst limitle kredi veren banka, gelir belgesi ve kredini notuna göre kefil talep edebilmekte ve 48 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Denizbank

60 ay vade üst sınırı belirleyen Denizbank, en uygun şartlarda eğitim kredisi veren bankalar arasındadır. Bankanın vermiş olduğu kredi tutarı kişinin kredi notuna göre değişmekte olup, ortalama 2,20 faiz oranı belirlemektedir.

Fibabanka

SMS ile başvuru yapabileceğiniz gibi, bankanın fiziki şubesinden de başvuru yapılabilmektedir. TCK numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp ardından OKUL yazarak, 3422 SMS hattına mesaj atabilirsiniz. Bankanın vereceği kredi üst limiti kredi notuna göre değişmekte olup, 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Türkiye İş Bankası

Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, 60 ay vade ve 40 bin TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Faiz oranları diğer bankalara göre biraz daha yüksek olan İş Bankası’ndan alacağınız kredi ile eğitim masraflarınıza çözüm bulabilir, okul sezonunda finansal anlamda daha rahat olabilirsiniz.