• ALTIN (TL/GR)
  462,61
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  417,00
  % 1,71
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  253,03
  % 1,73
 • ALTIN ($/KG)
  57.180,00
  % 0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0475
  % -0,14
 • € EURO
  9,6881
  % 0,12

Telefon Satın Almak için Kredi Veren Banka Şubeleri

Telefon Satın Almak için Kredi Veren Banka Şubeleri

Elektronik tüm cihazların satışlarında kredi kartı taksitlendirmesi ortadan kalkmıştır. Bilgisayar, diz üstü bilgisayar, ve türevi ürünler yasalara göre taksit ile satılmamaktadır. Bireysel olarak ihtiyaç olmaları nedeni ile de bu taksit durumuna farklı çözümler ortaya çıkmıştır. Söz konusu çözümlerden en önemlisi ilgili bankalardan kredi kullanmaktır. Aynı zamanda birçok elektronik satış mağazası bu duruma çözüm bulmaya çalışmıştır. Kimisi senet ile kimisi ise kendisi kredi kullandırım sistemi ile satış yapmaktadır.

Telefon alımı için son yıllarda yapılan taksit yapma durumunun ortadan kalkması nedeni ile ortaya kredi kullanımı çıkmıştır. Günümüzde özellikle cep telefonları fiyatlarının yüksek olması bireyleri bir şekilde başka çözüm yolu arar. Piyasa koşulları nedeni ile söz konusu telefon harcamalarına kredi kartı taksitlendirmesi olmaması bankalarında bu konuda müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Birçok banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılanması amacı ile telefon kredisi paketi hazırlamıştır.

Bu bankalar;

-Garanti Bankası,

-İş Bankası,

-Vakıfbank,

-Finansbank,

-Halkbank,

Cep telefonu ödemelerinde müşterilerine ayrıcalıklı olarak kredi paketleri sunmaktadır.

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredisi, taksitle alınmayan cep telefonlarının kredi kullanarak alınmasını sağlanmasıdır. Böylelikle söz konusu alımın karşılığı bankaya istenilen vade ve taksitler ile ödenir. Telefon kredisi kullanımında bankalar müşterilerinden bir koşul beklemez. Dileyen her kişi telefon alımları esnasında telefon kredisi kullanabilir.

Bankaların birçoğu elektronik ve telefon satış merkezleri ile sözleşmeleri olarak satış anında telefon kredisi imkanı sunar. Bir bireyin direk olarak anında taksitle alım yapması mümkün hale gelir. Bankalar müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen her bireye telefon kredisi vermektedir.

Telefon Kredisi Kullanımı

Telefon kredisi ile telefon alabilmenin iki farklı seçeneği bulunur. Bunlardan birincisi satış mağazasına giderek telefonu seçmek ve mağazanın anlaşmalı olduğu bankadan kredi kullanılır. Mağaza içerisinde söz konusu anlaşmalı olunan banka ile kredi kullanılır. Onay verilme işlemi ardından elektronik cihazlar ve cep telefonu alımınız tamamlanır. Her ay bu şekilde yapılan alımınıza karşılık gelen kredi ödemenizi banka hesabınıza yapmanız gereklidir.

Cep telefonunu taksitli kredi ile almanın bir diğer yolu ise alınacak cep telefon tutarının belirmesi ardından bankanın aranması ile gerçekleşir. Bankalar cep telefonu kredisinde telefon ile başvuru, internet bankacılığı ile başvuru kabul etmektedir. Bu durumda da kolaylıkla cep telefonu kredisi kullanılır. İlgili tutarın büyüklüğüne de göre bu kredi kullanım şekli değişmektedir. Bir müşterinin limitleri ve kullanım durumları uygun ise kolaylık ile telefon kredisi kullanabilir.

Telefon Kredisi Kullanımında Gerekli Evraklar

Telefon kredisi için bankalar tarafından müşterisi değil iseniz bankada hesap açtırmanız eğer ilgili banka müşterisi iseniz hiçbir evrak istenmez. İlgili bankanın telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığı ile kredi kullanımı talebi gerçekleştirilir. Bankalar ancak sorunlu limiti tükenmiş müşterilerin bu tarz taleplerine ret cevabı vermektedir.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi notu ise cep telefonu kredisinde ancak kredi başvuru anında devreye girer. Kredi notu çok kötü olması durumunda da kredinin banka tarafından ret edilmesi mümkündür. Aynı zamanda bu durum tüm ihtiyaç, kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi gibi kredi çeşitleri içinde geçerlidir.

Telefon Kredisi Veren 5 Banka Hangileri?

Garanti Bankası: Garanti bankası ülkemiz vatandaşlarına ve bankanın kendi müşterilerine hem mobil bankacılık hem de telefon bankacılığı ile telefon kredisi vermektedir. Bu kredi için bankanın müşteri hizmetlerini aramak ve kimlik bilgilerini doğrulamak da yeterli olacaktır.

İş Bankası: Türkiye İş Bankası telefon kredisi işlemlerini ihtiyaç kredileri dahilinde değerlendirmektedir. Bu nedenle de başvuru şekli ihtiyaç kredisi adı altında gerçekleşir. Bu kredi de banka tutara ve müşterinin genel kredi notuna göre 24 aya kadar vade uygulamaktadır.

Vakıfbank: Telefon almak amacı ile kredi veren bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Banka kredide 3000,00TL gibi bir üst sınır belirlemiştir. 24 aya varan vade seçeneği de bankanın telefon kredisi kurallarından biridir.

Halkbank: Müşterilerine taksitli telefon alomlarında 24 aylık vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi kullanım hakkı vermektedir. Bankanın telefon bankacılığı numarasından ulaşarak ilgili kredi başvurusu yapılmaktadır.

Finansbank: Taksitli olarak telefon kredisi ürünü bulunan Finansbank 3000 TL tutar ile telefon kredisi vermektedir. Mobil bankacılık ve telefon bankacılığı ile telefon kredisi başvurusu yapmak mümkündür.