• ALTIN (TL/GR)
  462,19
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,74
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,93
  % 1,69
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,93
  % 1,69
 • ALTIN ($/KG)
  56.891,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0973
  % 0,41
 • € EURO
  9,6898
  % 0,05

TC ile kredi başvurusu 2020

TC ile kredi başvurusu 2020

Kredi başvurusu ülkemizde birçok insanın tercih ettiği ve bankalardan nakit para ihtiyacını karşılamak için almış olduğu destektir. Her bankadan kredi çekmek mümkündür. Ancak bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman mutlaka kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. Bankalar genellikle borç verirken bu borcun tam zamanında ödenmesi için maaş bordrosuna bile bakarak kredi vermeyi tercih eder. Bu nedenle bankalardan kredi alacağınız zaman hangi tür de kredi çekmek istediğinize de karar vermek gerekir.
Bankalar ülkemizde oldukça sıkı bir şekilde faaliyet verir. Genellikle kara listeye girmeyen müşteriler bankalardan oldukça kolay bir şekilde kredi alabilir. Ancak kara listeye girdiğiniz zaman bankalardan 5 yıl boyunca kredi çekmek mümkün olmaz. Borcunuz bitse bile bankalar sicilinizin temizlenmesi için size uzun bir süre verir. Ancak bu durumlar da kredi sicil olumsuz bir şekilde etkileceneği için hiçbir banka size kredi vermez. Çünkü kredi siciliniz her bankanın kaydında görülür ve bu nedenle bankalar da size kredi vermez. Bankalara bu borcu ödeyebileceğinizi göstermek gerekir. Bu nedenle de sicil kaydı önemlidir.

Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kredi başvurusunda bulunmanın birçok yöntemi bulunur. Genellikle şube, internet bankacılığı ve telefon üzerinden oldukça kolay bir şekilde başvuru da bulunmanız mümkün.
– Kredi başvuruları kişilerin tc ile yapılan bir başvuru yöntemidir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istediğiniz zaman tc kimlik ile başvuru yapmak gerekir.
– Kredi başvurusu online olarak yapıldığı zaman genellikle daha kısa süre içerisinde sonuçlanır.
– Şubeden yapılan başvurular da size ait olan bazı evraklar istenir. Bu evrakların eksiksiz bir
şekilde şubeye teslim edilmesi gerekir.
Genellikle başvuru yapıldığı zaman kısa süre içerisinde sizlere bilgi gelmiş olur. Kredi başvurusunda olumsuz bir şekilde yanıt almanız da mümkün. Bu gibi durumlar da tekrar başvuru da bulunmak doğru olmayabilir. Bu nedenle bir süre bekledikten sonra tekrar başvuru da bulunmak daha doğru olacaktır.

Kredi Başvurusunun Onaylanmaması

Kredi başvuruları genellikle herkesin yoğun bir şekilde yaptığı bir işlemdir. Kredi başvurularının onaylanmaması durumu genellikle daha önce kredi veya kredi kartı aldıysanız ve bunların ödenmesi konusunda sorun yaşadıysanız eğer krediniz onaylanmaz. Kredi borcunuz varsa eğer o borcu kapatıp tekrar başvuru da bulunmak gerekir. Başvuru sırasında sizden istenen evraklarında eksiksiz olarak verilmesi gerekir. Genellikle evraklar da bir sorun yaşanması halinde de başvurular sonuçlanmaz. Kredi başvurunuzun hangi tür de olduğu da önemlidir. Genellikle kredilerin birçok alt sınıfı bulunur. Genellikle konut ve taşıt kredilerinde kefil isteyebilir. Gelir belgesi yetmemesi halinde banka bazı zamanlar da kefil talep edebiliyor. Bu nedenle kredinizde onaylanmayabilir.

Tc İle Başvuru

Genellikle her bankalardan başvuru yapılacağı zaman tc bilgileri gerekir. Bu bilgilerin olmaması halinde başvuru süreci olmaz. Genellikle her banka evrak talebinde bulunur. Bu gibi evrakların düzenli olarak hazırlanması gerekir. Kendi tc bilgilerinizi bankaya vererek başvuru da bulunmak mümkün. Hem şubeden hem de mobil bankacılık üzerinden başvuru yaparken tc bilgilerinin girilmesi gerekir. Mobil bankacılık üzerinden başvuru yaptığınız zaman başvurunuz daha hızlı bir şekilde değerlendirilmeye alınır. Şubeler de bazı zamanlar da yoğunluk yaşanabiliyor ve bu nedenle onay süreci de uzayabiliyor. Birçok müşteri de kendi tc bilgilerini girerek mobil bankacılık üzerinden başvuru da bulunmayı tercih eder.

Kredi Türleri

Bankalar da yer alan birçok kredi türleri yer alır. Konut kredisi, taşıt kredisi, sağlık kredisi, ihtiyaç kredisi gibi kredi çeşitleri müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillenir. Kredi ihtiyaç türlerine göre çeşitli faiz oranları bulunur. Bu faiz oranları da vadelere göre değişir. Vade ne kadar yüksek olursa faizler de o kadar artar. Bu nedenle kredi çekmek istediğiniz zaman mutlaka vadeyi daha düşük tutmak gerekir. Çünkü ödeyeceğiniz tutar da daha az olur. Kredi çektiğiniz zaman ödemeleri de zamanında yapmak gerekir. Ödemelerin gecikmesi halinde kredi siciliniz de olumsuz bir şekilde etkilenir ve daha sonra tekrar kredi çekme ihtimaliniz olmaz. Bu konuda her banka oldukça titiz bir şekilde davranır. Bu nedenle sizin de kredi çekmeden önce dikkatli bir şekilde ödemelerinizi ayarlamanız da fayda var.