• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Sıfırdan İş Kurmak İsteyenlere Kredi

Sıfırdan İş Kurmak İsteyenlere Kredi

En baştan iş kurmak iş sürecindeki en zorlayıcı kısımdır. Sermaye bulmak sıkıntılı bir süreçtir ve eşten dosttan borç alarak başlanamaz. İş kurabilmeniz işin iyi bir iş planınız ve yatırım planınız olmalıdır. İyi ve kârlı bir iş fikriyle kredi bulmanız elbette ki mümkündür. Sermayeniz yok diye güzel fikirlerinizden asla vazgeçmeyin ve bahaneler bulmayın siz önce bir iş planınıza başlayın unutmayın ki başlamak bitirmenin yarısıdır.  O hâlde şimdi de sıfırdan iş kurma kredilerini gözden geçirelim.

banka kredisi alıp iş kurmak
Banka kredisi kullanarak iş kurmak

Banka Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi kartını kullandığınız bir banka varsa ve kredinizi düzenli olarak ödediyseniz bu sizin için iyi bir fırsattır. Çünkü bankalar da ‘kara listeye’ düşebilirsiniz ve eğer o listedeyseniz kendi bankanızda dahil birçok banka size kredi vermeyecektir. Öncelikle kendi bankanızdan kredi başvurusunda bulunmalı ve bu konuda araştırma yapmalısınız. Kredi başvurusu için bankaların müşteri hizmetlerini arayarak krediler hakkında bilgi alabilirsiniz fakat onlar sizi yönlendiremezler sadece kredi şartlarını ve faiz oranlarıyla ilgili bilgilendirirler. Bankanıza giderek yetkili kişilerle iş kurmak istediğinizi söyleyebilir ve bu konu hakkında görüşüp bilgiler alabilirsiniz. Onlar alabileceğiniz kredileri size açıklayacaktır. Düşük faiz oranlarıyla uzun vadeli kredi ödeme planlarından birini bulabilirsiniz. Bu süreçte araştırmalar yapmak çok önemlidir. Tüm bankaların teşvik ve destek kredilerine bakarak en düşük faizli ve uzun vadeli kredilerini listeleyip aralarından seçim yapabilirsiniz. Tabi bankaların her kredi için sizden bekledikleri belirli koşullar ve artlar vardır. Öncelikle bunları yerine getiriyor olmanız gerekir.

KOSGEB- Hibe Kredileri

Şuanda eliniz de sadece güzel bir iş fikriniz var krediye teminat gösterebileceğiniz hiçbir şeyiniz yoksa fakat projenize çok güveniyorsanız işte sizin işinde bir fırsat var.  Projesi veya fikri olup sermayesi olmayan insanlara devlet hibe kredileri adı altında destek oluyor. 50 bin TL’ye kadar hibe payı 100 bin TL’ye kadar da faizsiz kredi imkânı sağlıyor. Devlet bu desteği tabi ki de ekonomik özgürlüğümüz ve birçok insanın girişimci olmasına teşvik olmak için veriyor. KOSGEB araştırma ve geliştirmeden başlayarak girişimcilik destek programı, tematik destek programı, laboratuvar hizmetleri ve kredi faiz desteği gibi birçok destekte bulunuyor. Fakat bu desteklerinde şartları var. Öncelikle bulunduğunuz ildeki iş- kur veya KOSGEB birimlerine şahsen gitmeniz ve uygulamalı girişimcilik eğitimini almak istediğinizi söylemeniz gerekir. 70 saatlik eğitimin sonunda başarıyla tamamlayıp sertifika almalısınız. Sonrasında işinizi kurmanız ve KOSGEB veri tabanına kayıt olup KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekir. Bir sonraki adımda ‘ yeni girişimci desteği başvuru formunu’ ve ‘yeni girişimci iş planı ‘ formunu doldurmalısınız. Şayet İş planınız kurul tarafından onaylanırsa destekten yararlanabileceksiniz. Son aşamada iş kurma sürecinde yaptığınız tüm harcamaların faturalarını sunarak desteği alabilirsiniz.