• ALTIN (TL/GR)
  462,40
  % 0,45
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,83
  % 1,67
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,92
  % 1,69
 • ALTIN ($/KG)
  57.195,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0499
  % -0,11
 • € EURO
  9,6894
  % 0,13

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar üzerinden, gerekli şartların sağlanması durumunda hiç peşinat verilmeden kredi çekilmesi mümkündür. Evin tamamına kredi veren bankalar arasında özellikle sayacağımız bankaların dışında, birçok banka şartları sağlayan müşterilerine konut kredisi imkânı sunmaktadır.

Normal şartlarda evin %60 ile 80 arasındaki tutarını karşılayarak kalan kısmın evi alacak kişi tarafından ödenmesi şartını koşsa da, bu şart bazı durumlarda ortadan kalkabilmektedir. Bu ayrıntıyı pek bilmeyen tüketiciler gerekli peşinatı temin edemedikleri için yeni bir ev alma konusunda sıkıntı yaşayıp halen kirada otururken, bankaların istediği şartları yerine getiren ve peşinatı olmayan birçok insan da konut kredisiyle ev sahibi olmuştur.

Peşinatsız Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Normal konut kredisi çekme şartları, evin tamamına kredi veren bankalar için de geçerlidir. Bunun yanında bankalardan peşinatsız konut kredisi almak için, bankaya bir taşınmazın ipotek ettirilmesi gerekmektedir.

Örneğin kendinize ait başka bir evi veya işyerini ipotek ettirebileceğiniz gibi, size ait olmayan ancak tapu sahibinin razı olduğu bir taşınmazında ipotek gösterilerek peşinatsız konut kredisi çekilebilmesi mümkün olmaktadır.

Yakınınıza ait olan taşınmaz için yakınınız sizin çekeceğiniz krediye yönelik olarak taşınmazını ipotek olarak gösterebilir ve bu sayede hiçbir peşinata gerek kalmadan kredi çekmeniz sağlanabilir. Taşınmazın kendinize ait olması durumunda hiçbir sorun bulunmazken, başkasına ait taşınmazlarda mülk sahibi bir nevi sizin çekeceğiniz krediye malıyla birlikte kefil olmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda sayılan şartlara uygun bir şekilde, neredeyse tüm bankalar bu şekilde kredi verebilmektedir. Ancak aşağıda sayacağımız bankalar, ipotek veya ipotekler karşılığında kolay kredi imkânı sağlamaktadır. Hiç peşinat vermeden konut kredisi veren bankalar, şunlardır.

Akbank: Uykun koşullarda ev kredisi veren bankalardan biri olan Akbank, yüzde 0,85 ile başlayan faiz oranlarıyla ev kredisi imkânı vermektedir.

Finansbank: Evin tamamına kredi veren bankalardan biri olan Finansbank, 180 aya kadar vade yapmaktadır. Bankanın faiz oranları vade ve tutara göre değişmekle birlikte, ortalama 1,17 civarındadır.

Garanti Bankası: 220 bin TL 180 ay vade için 1,31 kredi faizi alan Garanti Bankası, 240 aya kadar vade seçeneği sunan bankalardan biridir.

Diğer yandan; Şekerbank, Odeabank ve Türkiye Halk Bankası üzerinden de ipotek ile peşinatsız konut kredisi çekilebilmektedir.