• ALTIN (TL/GR)
  462,04
  % 0,38
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,74
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,82
  % 1,67
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,92
  % 1,69
 • ALTIN ($/KG)
  56.829,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0951
  % 0,41
 • € EURO
  9,7431
  % 0,69

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Öğrencilere hangi bankalar kredi kartı veriyor? Başlığı altında yüksek limitlerle olmasa da öğrencilerin anlık ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tatminkâr limitlerle kredi kartı veren bankaları listeledik. Kimi bankalar sadece alışveriş için kredi kartı imkânı sunuyor olsa da, kimileri ise hem nakit çekim ve hem de taksitli alışveriş imkânı tanımaktadır.

Bankaların öğrencilere kredi kartı vermesindeki en büyük amaç, öğrenci kişilerin geri ödemelerini nasıl yapacakları konusunda fikir sahibi olarak yeni müşteri kazanmaktır. Böylelikle gelecek için zemin hazırlığı, bankaların pazarlama stratejileri arasında yer almaktadır.

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Yapı Kredi Bankası

Aylık 150 TL nakit çekim yapılabilecek kredi kartı veren Yapı Kredi Bankası, taksitli alışverişe uygun öğrenci kartı vermektedir. Bankanın vermiş olduğu kredi kartının ortalama limiti, 1500 TL civarlarında olmaktadır. Yapı Kredi Bankası ayrıca, öğrenciler aidatsız kredi kartı veren bankalar arasındadır.

Ziraat Genç Kart

Ziraat Bankası tarafından öğrencilere verilen genç kart, kredili nakit çekimi kişinin talebi üzerine açmaktadır. Genç Kart Ziraat Bankası ile KYK tarafından yapılan anlaşma nedeniyle, öğrencilere burs paralarının yattığı bir kart olup aynı zamanda bir banka kartıdır. Karttan harcanan miktar, her ay KYK burs ücreti yatınca otomatik olarak kesilmektedir.

D-Şarj Denizbank

Öğrencilere hangi bankalar kredi kartı veriyor? listesindeki Denizbank, D-Şarj adını verdiği kredi kartı için ilk yıl yıllık sadece 5 TL kart aidatı ücreti belirlemiştir. İlk yılsonunda diğer yıllar için ise, yıllık kart aidat ücreti 50 TL’dir.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Exi26

26 yaş altı öğrenciler için tasarlanan Exi26, Akbank’ın yıllık 20 TL kart aidatı almış olduğu kredi kartıdır. Banka ilk yıl için, kart aidat almamaktadır. Ortalama 1400 TL dolaylarında limit tanımlanan kartın nakit çekim miktarı düşük olup, daha çok taksitli alışveriş imkânı sunulmaktadır.

Vakıfbank

Harcamanız 100 TL ve üzeriyse, Vakıfbank öğrenci kredi kartı ile 9 aya kadar taksit yapabilirsiniz. Kart aidatı olmayan kartın yıllık aidatlı olan türünü seçmeniz halinde, kart özellikleri biraz daha genişletilmektedir.

Garanti Bankası

Öğrencilere hangi bankalar kredi kartı veriyor? listemizdeki Garanti Bankası, bonus kart özelliklerinin tamamını 18-25 yaş aralığındaki öğrenciler için tanımaktadır. Kredi kartının diğerlerine göre en önemli farklarından biri, ekstrenin 1 ay ertelenebilmesidir.