• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Mobil ve İnternet Bankacılığında Yapılabilecek İşlemler

Mobil ve İnternet Bankacılığında Yapılabilecek İşlemler

Mobil ve internet bankacılığında yapılabilecek işlemler hakkında, birçok banka müşterisi yeterli bilgiye sahip değildir. Oysaki bu kanallarla yapacağınız bankacılık işlemleri, fiziki şubelere ve ATM’lere göre birçok farklı avantaj sağlamaktadır.

Mobil ve İnternet Bankacılığında Yapılabilecek İşlemler

Başka Hesaba Para Gönderme

Cebe Havale Nasıl Yapılır? Cepbank Cebe Para Gönderme

Teknoloji, insan hayatının her alanında insanın işini kolaylaştırır hale geldi. Bu alanların başında bankacılık işlemleri gelmektedir. Bugün bir bilgisayar ya da internet uyumlu bir akıllı telefon sayesinde birçok işlemi banka şubelerine gitmeden halleder hale geldik. Daha önce saatlerce uğraştığımız işlemler ve kaybolan vakitler, teknoloji sayesinde artık cep telefonumuzdan kolayca yapabiliyoruz. Böylelikle hem vakit kaybı hem de stresli banka kuyrukları geride kalmış oluyor. Bankacılık alanı son yıllarda

İlgili İçerik

Bir başka hesaba para göndermek için bankanın fiziki şubesine gidiyorsanız, kendinize gereksiz yere zahmet veriyorsunuz demektir. Üstelik konforunuzdan ödün verdiğiniz gibi, bankanın mesai saatlerine yetişmek gibi bir telaşa kapılmak ve işinizden olmakta, sizin için ayrı bir israftır.

Bankanın mobil veya internet şubesi üzerinden, bir başka hesaba sadece birkaç dakika içerisinde para transferi yapabilirsiniz. Üstelik aynı banka olması durumunda mesai saatleri dışında da, kolaylıkla gönderim yapılabilmektedir. Farklı bankalar için göndereceğiniz tutar ise, EFT olarak mesai saati başlayınca otomatik aktarılacaktır.

Telefon TL Yükleme ve Tüm Fatura Ödemeleri

Yine aynı şekilde oturduğunuz yerden kendinizin veya bir başkasının cep telefonuna TL yüklemesi yapabilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İnternet, elektrik, su ve cep telefonu faturası gibi tüm faturalar, günün her saati internet ve mobil bankacılığı ile yapılabilmektedir.

Kredi ve Kredi Kartı Başvuruları

Bankaların internet şubeleri üzerinden müşterisi olun ya da olmayın, kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Üstelik bu kanallarla yapılan başvuruların, daha hızlı sonuçlandığı bilinmektedir.

Hesap Kontrolü

Mobil ve internet bankacılığında yapılabilecek işlemlerden biri de, hesabınızın kontrolünü yapmaktır. Hesap ekstrenizi kısa ve uzun vadeli görebilir, son 3 yıla kadar tüm hesap hareketlerini gözlemleyebilirsiniz.

Bunların dışında bu kanallarla yapabileceğiniz, birçok bankacılık işlemi bulunmaktadır. Yeni bir hesap açabilir, gram altın ve vadeli yatırımlar gibi çok daha fazlasını bu kanalları kullanarak yapabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Bankacılık Avantajları

İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme

 Bankalar çeşitli müşterilerinin işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmelerine olanak sağlamak için mobil uygulamalar yazmış ve internet siteleri oluşturmuştur. İnternet korsanlarının eskiden sıklıkla ziyaret ettiği bu siteler günümüzde yüksek güvenlik önlemleri alınarak korunmaktadır ve karşılaşılabilecek tüm saldırılara karşı dayanabilecek bir güçte dizayn edilmiştir. Bankalar bununla yetinmeyip internet bankacılığı işlemleri yapılırken mobil onayı da devreye sokmuşlardır. Böylece kullanıcıların şifreleri ele geçirilse bile mobil onaya ihtiyaç duyulduğu için güvenlik problemi

İlgili İçerik

Bu kanallarla işlem yapmak, birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

 • Bu kanallarla yapılan tüm işlemlerin ücretleri, ATM veya bankanın normal şubesine göre daha uygun veya hiç yoktur.
 • Bankada bir işlem yapmak için sadece mesai saatlerinde şubeye gitmeniz gerekirken, mobil ve internet şubesi ile gece ve hafta sonu bile birçok işlem yapılabilir.
 • İnternet bankacılığının en önemli yararlarından biri, konfordur. Yani evinizden, işinizden veya toplu taşıma aracındayken bile yukarıda sayılan işlemlerden çok daha fazlasını yapabilirsiniz.