• ALTIN (TL/GR)
  460,30
  % 0,00
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,31
  % 1,31
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  251,91
  % 1,30
 • ALTIN ($/KG)
  56.705,00
  % -0,24
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0911
  % 0,39
 • € EURO
  9,7370
  % 0,63

Kredi Kartıyla Havale ve EFT Yapılır Mı?

Kredi Kartıyla Havale ve EFT Yapılır Mı?

Kredi Kartıyla Havale ve EFT Yamak

EFT transferi bir temassız para gönderme yoludur. Ayrıca çok fazla tercih edilen bir para gönderme kanalıdır. Kredi kartınıza yönelik nakit çekim limitiniz mevcut olduğu sürece kredi kartıyla havale ve EFT yatırma işlemi her yerde gerçekleştirilir. Ancak bu sistem bilmeyenler için biraz farklı işler. Eğer maaşınız ile EFT işlemi yaparsanız hiçbir ücret ödemezsiniz. Eğer kredi kartından EFT gönderimi yapılırsa o zaman küçük bir ücret kesintisi yaşanır.

Kredi Kartı Nakit Avans Limiti İle Havale ve EFT Yapma

Kredi kartının nakit avans limiti ile havale ve EFT yapılabilir. Ancak dikkat edilecek birkaç husus vardır. İlk olarak kredi kartının ekstreleri düzenli ödenmelidir. Eğer ekstrelerinizi geç ödüyorsanız kartınız bloke edilebilir. Diğeri ise kredi kartı nakit avans limitinizin yeterli olmasıdır. Yetersiz limitlerde havale ve EFT işlemi gerçekleştirilemez. Ayrıca bu işlemde de komisyon ücreti alınmaktadır. Ayrıca gönderilen limit oranları yüksek ise buna bağlı olarak komisyon ücreti de artar.

ATM Aracılığı ile Kredi Kartıyla Havale ve EFT Yapmak

İnternet ve mobil bankacılığını kullanamayacak durumda olan kişilere yönelik ATM devreye girmektedir. En yakın bir ATM’ye uğrayarak bu işlemi yapmak kolay. Ayrıca acil durumlarda da yine ATM’ler devreye girmektedir. Ancak havale ve EFT işlemi ortak ATM aracılığı ile yapılırsa o zaman komisyon ücreti daha fazla artış gösterir. Bu da fuzuli gideri kapsar.

Şube Aracılığı ile Kredi Kartına Yönelik Havale ve EFT Yapmak

Yukarıda sayılan yolara başvuramayan kişiler için ise son olarak devreye şube bankacılığı girer. Kredi kartınızın ait olduğu en yakın şubeye gidilerek işlem yapmak mümkün. Bunun için vezneye talimat verilmesi yeterlidir. Ancak burada da oldukça yüksek komisyon tutarı alınmaktadır. Çoğu kişi için diğer yollar şubeye gitmekten daha avantajlı gelmektedir. Ayrıca şubeye gitmek zaman kaybına da neden olan bir işlemi kapar. Vakti kısıtlı olanlar için özellikle acil olanlar için şubeye gitmek önerilmez. Komisyon ücretinden dolayı günümüzde şube aracılığı ile yapılan EFT ve havale işlemlerinde oldukça azalma yaşanmaktadır.