• ALTIN (TL/GR)
  459,43
  % -0,19
 • ÇEYREK ALTIN
  740,00
  % 0,93
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  414,29
  % 1,07
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  251,27
  % 1,05
 • ALTIN ($/KG)
  56.590,00
  % -0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0792
  % 0,25
 • € EURO
  9,7316
  % 0,53

Kredi Kartını İptal Ettirmenin Kolay Yolları

Kredi Kartını İptal Ettirmenin Kolay Yolları

Bankalar müşterilerini kredi kartı kullanım için teşvik etmek adına cazip reklamlar ve avantajlı kampanyalar yapmaktadır. Kartların nakit ihtiyacımız olduğunda anında yetişmesi, harcadıkça kazanılan bonuslar, chip paralar herkesin birden fazla kart kullanmasına sebep oluyor. Ancak ne yazık ki kartların bu büyülü dünyasında insanlar sınırsız harcamalar yaparak ödemeyeceği borçların altında da girebiliyor. Nihayetinde ödeme günü geldiğinde ise zorlu bir durumla karşılaşıyoruz. Bankalar sizlere kredi kartı verirken her ne kadar güler yüzlü davransa da borç ödeme konusuna gelince fazlasıyla ciddiler. Ödeme gününüzü geciktirdiğiniz de borcunuzu faiziyle ödemenizi istiyorlar. Ve en baştaki avantajlı durumlar dezavantaja dönüyor. Dünya üzerinde kart borcunu ödeyemediği için icralarla, vergi daireleri ile başı ağrıyan insan sayısı çok fazla. O yüzden kredi kartı başvurusu yapanların sayısı ile kredi kartı iptal ettirme işlemi yapan insan sayısı da her geçen gün artıyor.

Kredi Kartı İptal Başvurusu

Kredi kartı iptal başvurusu sanıldığından aslında çok daha kolay. Kredi kartı kullanan kişiler onlara verilen haklar gerekçesi ile kartlarını feshetme hakkına sahiptirler. Bu yüzden bankalar sizin kredi kartı kapatma başvurunuza kayıtsız kalamaz ve bu isteğinizi gerçekleştirir. Yapmanız gereken ya bankanızın size en yakın şubesine gitmek ya da çağrı merkezinin numarasını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek. Ne yazık ki internet bankacılığından kredi kartı iptali için başvurulmuyor. Bankalar müşterilerinin kart kullanımı için her yolu denese de iptal başvurularını kanunlar gereği kabul etmek zorunda kalıyor.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kart kapatmak için sizden kredi kartı iptal dilekçesi hazırlamak istendiğinde ise yapmanız gereken aşağıdaki dilekçe örneğini kendinize göre doldurmak. Bu dilekçeler ilgili bankalara göre değişmektedir. Bölge müdürlüklerine yazılacak olan dilekçelerden önce detaylı bir bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Kartınızın ödenmemiş borcu var diye kapatılmayacağını düşünüyorsanız merak etmeyin aynı kanun sayesinde kartınızı yine iptal ettirebilirseniz. Ancak borçlarınızı ödemekle hâlâ mükellef olduğunuzu ve ihmal etmemeniz gerektiğini asla unutmamanız gerekiyor. O yüzden kullandığınız bankanızın mobil uygulamasını indirerek  iptal başvurunuzun sürecini ve sonrasında ödediğiniz borçların takibini düzenli olarak yapmanız gerekir. Bankanız iptal başvurunuzu kaydedip size 7 gün içerisinde dönüş sağlayacaktır. 

Kredi kartı iptal dilekçesi yazmak
kredi kartı iptal ettirmek için dilekçe yazmak