• ALTIN (TL/GR)
  461,91
  % 0,35
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,60
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,67
  % 1,63
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,83
  % 1,65
 • ALTIN ($/KG)
  56.809,00
  % -0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0951
  % 0,41
 • € EURO
  9,7431
  % 0,69

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatın vazgeçilmez parçalarından biri olan kredi kartı limit artırma nasıl yapılır? Kredi kartı limitini artırmak için yapılması gerekenler hakkında, bazı ipuçlarını sizlere sunduk.

Farklı özellikleri ve özellikle de taksitli alışveriş imkanıyla hayatımızda büyük kolaylıklar sunan kredi kartları, pandemi döneminde daha fazla önem kazanmaya ve tercih edilmeye başlandı. Özellikle temassız ödeme özellikli kredi kartlarına ilgi artarken, fiziki para alışverişi yapmanın risk olduğu bu dönemde insanların banka ve kredi kartlarına olan ilgisi de bir hayli arttı.

Ancak kredi notuna göre belirlenen kredi kartı limitleri, kimi tüketiciler için yetersiz kalmaktadır. Aşağıda vereceğimiz ipuçları ile kart limitinizin daha kısa sürede artmasını sağlayabilir, kredi notunuzun yükselmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Gelirlerinizi Belgelendirin

Kredi kartını aldığınızda belgelenebilir geliriniz yok fakat sonradan böyle bir gelire sahip olmuşsanız, yeni gelirinizi belgelendirerek bankadan kredi kartı limitinizi artırmasını talep edebilirsiniz. Bankalar genellikle kredi verirken gelir belgelendirilmesi talep etse de, bazı bankalar müşteri temsilcileriyle bu şekilde iletişime geçen müşterilerini geri çevirmemektedir.

Ödemelerinizi Düzenli Yapın

Kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız, kredi kartı limit artırımı için büyük öneme sahiptir. Mevcut borcun tamamını gününü geçirmeden belirli bir süre düzenli ödemeniz halinde, bankanız yeni limit artırımı için size teklif sunacaktır. Çok zorda olduğunuz dönemlerde borcun asgari tutarını ödeyebilir olsanız da, mümkün olduğunca tamamını ödemeniz daha faydalı olacaktır.

Sabırlı Olun

Bir yandan borçlarınızı düzenli bir şekilde öderken, diğer yandan süreye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Hiçbir banka 2-3 ay içerisinde yapılan düzenli ödemeler için, kolaylıkla limit artırımı yapmayacaktır. Minimum 6 aylık süre içerisinde azami gayretle kredi kartı borcunuzu, düzenli ödemeniz gerekecektir.

Kredi Notuna Bağlı Etkenler

Kredi notu, sadece kredi kartı kullanımına bağlı bir faktör değildir. Tüm bankalarla olan bütün ilişkileriniz ve özellikle de kredili ilişkileriniz, kredi notunuza yansımaktadır. Bu nedenle kredi kartı borcunuz dışında, diğer borçlarınızı da düzenli ödeyin.

Bankanızdan veya herhangi bir banka üzerinden vadeli mevduat hesabı açarak bir miktar para yatırmanızda, hakkınızda olumlu sinyallerin verilmesini sağlayacaktır. Bu yöntemlerle kredi notunuzu artırarak, kart limitinizin daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.