• ALTIN (TL/GR)
  460,15
  % -0,03
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,34
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,31
  % 1,31
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  251,99
  % 1,33
 • ALTIN ($/KG)
  56.598,00
  % -0,42
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0879
  % 0,36
 • € EURO
  9,7485
  % 0,73

Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi kartı ile internetten alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli? Başlığı altında verdiğimiz önerileri dikkate alarak, internet alışverişlerinizi daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

İnternetten alışveriş yapmak her ne kadar daha konforlu ve ucuz olsa da, bazı hususlara dikkat edilmemesi halinde kredi kartı bilgileriniz için güvenlik riski oluşturacağını da asla unutmamak gerekir.

Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır?

Telefon sahibi olmak isteyenler ya da nakit ihtiyacına sahip olmak isteyenler için kredi kartına taksitle telefon alma işlemine başvurulur. Bunun için belli başlı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ile anında telefon alma işlemi gerçekleşebilir. Teknosa ile Taksitle Telefon Alma İşlemi  Bunun için belli şartların yerine getirilmesi gerekir

İlgili İçerik

Rastgele Yerlerden Alışverişte Dikkatli Olun

Günümüzde güvenilirliğini kanıtlamış popüler alışveriş siteleri güvenlik açısından daha korunaklı olurken, kimi siteler gerek alt yapı ve gerekse site yönetimi olarak güvenli olmayabilir.

Hatta bir alışveriş sitesi süsü verilmiş e-ticaret platformu, tamamen sizin bilgilerinizi ele geçirmek için hazırlanmış da olabilir. Bu yüzden bilmediğiniz bir yerden alışveriş yapacaksanız, o sitenin adına “Şikayet var” diye ekleyerek, farklı platformlarda orası için açılmış şikayetleri değerlendirebilirsiniz.

Sanal Klavye Kullanımı

Kredi kartı bilgilerinizi girerken kullanacağınız sanal klavye, güvenlik açısından alabileceğiniz önemli tedbirlerden biridir.

SMS Kodunu Aktif Edin

İnternet alışverişleri için SMS kodunu aktif ettiğinizde, kartınızla alışveriş yaparken size gelen kodun girilmesi yani alışverişin onaylanması istenecektir. Bu sayede art niyetli kimseler kart bilgilerinizi bilse de, koda ulaşamayacakları için alışverişi tamamlayamayacaklardır.

SSL Sertifikasına Dikkat Edin

Artık web sitelerinin önemli bir kısmı SSL güvenlik sertifikası kullanıyor olsa da, henüz kullanmayan sitelerde bulunmaktadır. Özellikle alışveriş sitelerinde daha fazla önem taşıyan güvenlik sertifikasının, işlem yapacağınız sayfada mutlaka olmasına özen gösterin.

Bunun için sitenin adres çubuğunda en başta, https:// ibaresi olmalıdır ve kilit işaretinin üzerinde kırmızı veya turuncu bir renk bulunmamalıdır.

Sanal Kart Kullanın ve Limit Belirleyin

Kredi kartı ile alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna verilecek önemli cevaplardan biri de, sanal kart kullanımı ve internet alışverişleri için limit belirlemektir.

Bu sayede sizin belirleyeceğiniz limitin üzerine çıkılması mümkün olmadığından, kartınızı kullanacak kişinin daha yüksek tutarlarda harcama yapmasını engelleyebilirsiniz.

Ortak Ağ Kullanımlarından Uzak Durun

Parklar, terminaller veya internet kafeler gibi insanların kullandığı ortak internet ağlarına bağlanarak alışveriş yapmak, riskli olabilir. Bu yüzden bu tip yerlerde işlem yapsanız bile, mutlaka dikkatli olmanız gerekir.