• ALTIN (TL/GR)
  459,33
  % 1,13
 • ÇEYREK ALTIN
  737,00
  % 0,53
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  413,94
  % 0,98
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  250,99
  % 0,94
 • ALTIN ($/KG)
  56.681,00
  % 0,47
 • %
 • %

Kredi Başvurum Neden Onaylanmadı?

Kredi Başvurum Neden Onaylanmadı?

Bankalar üzerinden kullanılan ürünlere bakıldığında son yıllarda en çok dikkati çeken şüphesiz banka kredileridir. Konut, araç, ihtiyaç, eğitim, tatil, yılbaşı vb. isimler adı altında verilen değişik faiz ve geri ödeme vadelerine sahip bu ürünlere farklı bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapılabilir. Başvurular ile ilgili olarak bankalar genellikle kredinin türüne göre en az bir günde en fazla üç gün içerisinde geri dönüş sağlamaktadır. Eğer bu süre zarfında geri dönüş alamayan banka müşterileri kendilerince kredi başvurum neden onaylanmadı gibi soruları sormaya başlarlar. Bu cihetle banka müşterileri başvurunun onaylanmaması ile ilgili sebepleri araştırmaya başlamaları gerekmektedir. Yapılacak olan ilk inceleme ile ilgili olarak kredi talebinde bulunan kişinin kredi sicilinin veya kredi notunun durumudur. Eğer kredi notu istenilen seviyede olmayan banka müşterileri için özel veya kamusal sermaye destekli bankalar kredi onayı vermeyebilirler. Bununla birlikte geçmiş kredi sicillerinin bozuk olması da etkilidir. Çekilen kredilerin gününde ödenmemesi gibi benzeri durumlar kredi başvurum neden onaylanmadı sorusunu doğurmaktadır.

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz

Başvurunun olumsuz sonuçlanması ve halen beklemede olmasının sebepleri incelendiğinde bir diğer husus ise kredi talebinde bulunan kişinin maaş durumudur. Eğer maaşın miktarına göre yüksek meblağlı kredi çekmek isteyen banka müşterilerinin yine kredi miktarları onaylanmaz. Ayrıca yine çekilmek istenen miktarın aylık ödemelerini karşılamayacak düzeyde olması yine kredinin onaylanmasını imkansız kılar.

Kredi başvurum neden onaylanmadı ile ilgili kişinin kara listede olması, mevcut olan kredi veya kredi kartından dolayı ipotek altında olması yine aynı durum ile karşılaşılmasına neden olur. Bu tarz durumda olan bir kişinin kredi çekebilmesi veya talepte bulunup kredinin çıkması neredeyse imkansızdır. Kredi talebinde bulunup ta onay alınamamasının bir diğer sebebi ise, bankanın mevcut şartlarını sağlanamamış olmasıdır. Bankanın kredi ürünleri ile ilgili olarak istenilen şartları sunamamasından dolayı ister istemez kredi onayı yapılmaz. Bu sebeple genellikle kredi talebinde bulunulacak olan banka için maaşın düzenli olarak alındığı bankanın tercih edilmesi istenir. Böylece kredi başvurum neden onaylanmadı gibi birtakım sorunların yaşanmasının hem önüne geçilmiş olur hem de sıkıntıların yaşanmasına neden olur.