• ALTIN (TL/GR)
  460,91
  % 0,13
 • ÇEYREK ALTIN
  742,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,76
  % 1,41
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,26
  % 1,44
 • ALTIN ($/KG)
  56.682,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0849
  % 0,31
 • € EURO
  9,7477
  % 0,69

İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme

İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme

 Bankalar çeşitli müşterilerinin işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmelerine olanak sağlamak için mobil uygulamalar yazmış ve internet siteleri oluşturmuştur. İnternet korsanlarının eskiden sıklıkla ziyaret ettiği bu siteler günümüzde yüksek güvenlik önlemleri alınarak korunmaktadır ve karşılaşılabilecek tüm saldırılara karşı dayanabilecek bir güçte dizayn edilmiştir. Bankalar bununla yetinmeyip internet bankacılığı işlemleri yapılırken mobil onayı da devreye sokmuşlardır. Böylece kullanıcıların şifreleri ele geçirilse bile mobil onaya ihtiyaç duyulduğu için güvenlik problemi ortaya çıkmamaktadır. Günümüzde her bankanın internet bankacılığı hizmeti bulunmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde masraflı ve zaman alan birçok işlem ücretsiz ve anlık olarak gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Gerçekleştirilebilir?

İnternet bankacılığında en fazla kullanılan işlemlerden biri havale ve EFT’dir. İnsanlar bankaya gitmeye gerek kalmadan çok düşük bir masraflarla para aktarma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanında döviz alım- satım işlemleri , cebe TL yükleme, şans oyunları ödemeleri gibi birçok işlem de internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için hesabınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir. En yakın banka şubesine giderek veya telefon bankacılığını kullanarak hesabınızı internet bankacılığına açtırabilirsiniz. İnternet bankacılığından yararlanan insanların en sık tercih ettiği hizmetler arasında fatura ödeme de yer almaktadır. Bu özellik müşterilerin gereksiz zaman ve efor harcamasının önüne geçmektedir.

İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme
İnternet bankacılığı üzerinden faturalarınızı ödeyin.

İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Öncelikle sitede yer alan “Ödemeler” sekmesinden “Fatura Ödeme” seçeneği seçilmelidir. Ardından ödeme için su, telefon (internet için de telefon seçeneği seçilmelidir), televizyon, elektrik ve doğalgaz seçeneklerinden biri seçilmeli ve hizmet alınan firma bulunmalıdır. Hizmet alınan firma seçildikten sonra abone numarası girilmelidir. Abone numarası kaydedildikten sonra ödenmek istenen fatura dönemi seçilerek gereken ödeme yapılabilir.

Birçok firmanın fatura ödemeleri için otomatik ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Otomatik fatura ödeme sayesinde kişiler her ay faturalarını kontrol etmek zorunda kalmamakta ve otomatik olarak ödemelerini yapabilmektedir. Bu özellik kullanıcıların kredi kartlarındaki limite göre belirlenmekte ve herhangi bir ödeme sorunuyla karşılaşıldığında müşteri uyarılmaktadır.