• ALTIN (TL/GR)
  461,27
  % 0,21
 • ÇEYREK ALTIN
  742,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,39
  % 1,56
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,78
  % 1,64
 • ALTIN ($/KG)
  56.778,00
  % -0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0958
  % 0,46
 • € EURO
  9,7493
  % 0,76

Hediyelik Altın Takı Önerileri

Hediyelik Altın Takı Önerileri

Düğün, nişan, özel günler gibi zamanlarda alınabilecek en güzel hediyelerden biri altındır. Özellikle düğün ve nişan gibi zamanlarda daha da önemli olan altın hediye etme geleneği ülkemizde yıllardır uygulanmaktadır. Toplum içerisinde bir çeşit yardımlaşma olarak görülen hediyelik altın takı aslında evlenen çifte yardım amacıyla hediye edilmektedir.

Altının değer kaybetmemesi ve kazançlı bir yatırım amacı olarak görülmesinden dolayı hediye edildiği bilinmektedir. Bu durumda hediyelik altın takı alırken değerini koruyacak ve kazancı yüksek olacak takı nasıl seçilir sorusu akıllara takılmaktadır.

Altın takı hediye
Hediyelik altın takı önerileri

Düğün İçin Hediyelik Takı Önerileri

Evlenecek çiftlere altın takı hediye etmek gibi bir düşünceniz varsa son zamanlarda CNC teknoloji ile hazırlanmış, sıfır işçiliksiz bilezikleri ve takıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca burma bilezik gibi ya da çeyrekli bileklik gibi takı modellerini de hediye olarak takabilirsiniz.

Düğünlerde bilezik takma geleneğini devam ettiriyorsanız dışarı doğru bombelendirilmiş ve gramı sizin isteğinize göre ayarlanabilen bilezikleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca çeyrekli yüzüklerde son yıllarda hediyelik altın takı önerileri içerisinde yer alıyor. Altın setler ve küpe, kolye kombinleri şeklinde hazırlanan altınlarda oldukça şık duracak hediyelerdendir.

Bebek İçin Hediye Altın Takı Önerileri

Bebek doğumu ya da doğum günü için hediye bir altın takı almak istiyorsanız kız bebekler için altın küpeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yine kız bebekler için hazırlanan bileklikler de oldukça güzel hediyelik altın seçenekleri içerisinde yer alacaktır.

Erkek bebekler için hediye altın takı önerilerinde genellikle altın bileklikler yer almaktadır. Üzerine isim yazılı altın bilekliklerde erkek bebeklere hediye edilebilir. Eskiden beri süregelen adetlerimizden olan altın isimlikleri de hediye olarak verebilirsiniz. Bebeğin isminin baş harfinin yazılı olduğu altın isimliklerde bebeklere takılabilir.

Doğum İçin Hediye Altın Takı Önerileri Doğum yapan anneler için hediye altın takı önerileri içerisinde ilk sırayı altın bileklikler alıyor. Oldukça zarif duran bilekliklerin yanı sıra kolye ve ya yüzük de doğum hediyesi olarak alınabilir. Ayrıca maddi yönden fazla harcama yapamayacak kişiler için tek bir çeyreğin bulunduğu bilekliklerde oldukça şık seçenekler arasında bulunuyor.