• ALTIN (TL/GR)
  462,16
  % 0,40
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,74
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,89
  % 1,68
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,92
  % 1,69
 • ALTIN ($/KG)
  56.799,00
  % -0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0921
  % 0,39
 • € EURO
  9,7401
  % 0,65

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik ülkemizde her yıl gündemde olan konulardan biridir. İlgili yaşa gelen erkek vatandaşların yapmakla hükümlü olduğu vatani görevlerinin paraya dönüştürülmesi durumudur. Bedelli askerlik durumları ülkemiz yetkileri tarafından 2 farklı çeşit olarak açıklanmıştır. İlk olarak Dante de denilen döviz karşılığı bedelli askerlik, ikincisi ise devlet tarafından hazırlanan ve bedeli yine devlet tarafından belirlenen tutarın ödenmesi karşılığı askerlik hizmetinin tamamlanmış olarak kabul edilmesidir. Döviz olarak ödemede belirli bir süre yurt dışında yaşamış olmak gereklidir.

Halkbank tarafından sunulan askerlik kredisinde ise ilgili şartları taşıyan kişilere verilen maddi sıkıntıdan gençleri kurtaran bir kredi türüdür. 60 aya varan vadeler ile uygulanan kredi işlemlerine bedelli askerlik için başvuran her birey başvurabilir. Uygun faiz oranları ile hizmet veren bankada gerekli form doldurulur. Aylık gelir belgesi ve kimlik evrakları ile başvurulur. Ardından ise banka yetkilileri tarafından beyan edilen gelir ile talep edilen kredi taksit oranı karşılaştırılır.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Ayrıntıları

Askerlik kredisi için başvurularda mutlaka kişilerin ya bir işveren yada SGK olarak çalışması gerekmektedir. Aylık bir gelir beyanı söz konusu değil ise ilgili başvuru banka tarafından ret edilir. Bedelli askerlik tutarı için Halkbank tarafından hazırlanan bedelli askerlik kredisinde

-Kredi tahsis ücreti: 0,50

-Aylık faiz oranı: 1,07

-Yıllık maliyet oranı: 15,3559 şeklinde açıklanmıştır. Öte yandan Halkbanka’sının normal bireyler içinde hazırladığı birçok bireysel kredi bulunur.

Krediler aynı zamanda banka tarafından hem bireysel hem de kurumsal olarak ikiye ayrılmıştır. Halkbank tüm kredilerinde müşterilerinin gelir durumuna göre karar vererek onay işlemi yapar.

Halkbank Kredi Başvurusu

Krediler bankalar tarafından müşterilerine sunulan nakit paradır. Geri ödeme kısmı ise, ilgili kredi faizine ve vadesine göre değişiklik gösterir. Bireysel müşteriler, kurumsal müşteriler ve esnaf olan müşterilere ihtiyaç durumlarına göre banka çoklu seçenekli kredi çeşitleri sunar. Bu kredilerin içeriğine ve özelliklerine göre tercih yaparak başvuru yapılır. Başvurularda ise bireysel müşterilerden ve kurumsal müşterilerden farklı belgeler talep edilir.

Kredi başvurusunda istenen evraklar;

-Kimlik fotokopisi,

-Aylık gelir belgesi,

-Kurumsal müşteri ise şirket evrakları ve şirket ortak bilgileri,

-Kredi türüne göre belirlenen diğer evraklar talep edilir. Taşıt kredisi söz konusu ise alınacak taşıta ait ruhsat fotokopisi, konut kredisi söz konusu ise alınacak konutun tapu fotokopisi talep edilir.

Halkbank Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Halkbank kredi başvurusu sonrasında şube kredi yetkilileri ilgili evrakları sistemlerine taratır. Ardından Bankacılık Denetleme Kurulundan ve bu kurulun sisteminde bireysel ya da ticari kredi notu talep edilir. Kredi notu, kişinin geliri, banka ile çalışma düzeni ödemelerini zamanında yapıp yapmaması gibi durumlar değerlendirilir.

Bankalar arasında kredi onayı için kredi notu oldukça önemlidir. Öte yandan talep edilen kredi miktarı, kredinin vadesi kişinin aylık geliri ile onaylanır. Bu gelir oranlaması ardından banka yetkilileri başvuru sahibinin kredisini onaylar ya da ret eder. Aynı durum bedelli askerlik kredisi için de geçerlidir. Bedelli askerlik kredisi en kısa sürede banka tarafından sonuçlandırılır. Uygun koşullar sağlayan her erkek Halkbank askerlik kredisi için başvurabilir.

Bedelli Askerlik Şartları

2020 yılı bedelli askerlik ile ilgili devlet yetkilileri tarafından açıklanan bilgi aşağıdaki şartların taşınması halidir.

-25 yaşında olmak,

-Belirtilen iban numarasına vaktinde ilgili tutarı yatırmak,

-31.12.1995 sonrasında doğmuş olmak,

Bu şartların ardından 21 günlük askerlik süreci başlar. Ardından ise tezkere alınarak askerlik süreci tamamlanmış olur. Genel olarak bedelli askerlikte devlet tarafından açıklanan yaş kısmı yüksek idi. Fakat yapılan başvurular sonrasında 25 yaşına kadar düşmüştür.

Ülkemizde bedelli askerlik uygulaması Cumhuriyet tarihi boyunca 10 defa uygulanmıştır. Belirli bir tutarın ödenmesi karşılığı olması nedeni ile de rakamın yüksekliği kişilerin kredi kullanma ihtiyacını doğurmuştur. Halkbank bedelli askerlik uygulaması için belirlenen 35.000,00 TL tutarı müşterilerine ve tüm talep eden kişilere uygun faiz oranları ile sunmaktadır. Burada kişilerin hayat koşulları değişmeden askerlik hizmetinin tamamlanmasıdır.

Bedelli askerlik hakkı kazanan tüm bireysel bağlı bulundukları askerlik şubesine başvurarak evraklarını teslim etmelidir. Ardından ise kısa bir sürede askerlik şubesi tarafından 21 günlük görev için bireye evrak ulaştırılır.