• ALTIN (TL/GR)
  462,54
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  417,16
  % 1,74
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  253,14
  % 1,78
 • ALTIN ($/KG)
  57.175,00
  % 0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0533
  % -0,08
 • € EURO
  9,6904
  % 0,15

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar bir çok farklı şekilde, esnafa kredi vermektedir. Bu bankalar içerisinde ise, faizsiz kredi veren bankalar bulunuyor. Çoğunlukla esnaflara faizsiz kredi veren bankalar, çoğu esnaf tarafından tercih edilen bankalar içerisinde yer alıyor. Bankaların vermiş olduğu esnaf kredisi, esnafların parasal ihtiyaçlarını karşılamak için, esnafların hizmetine sunulan hizmetlerin başında gelen ve en çok talep gören hizmetidir. Kobi kredisi ve esnaf kredisi bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredileri arasınde yar alıyor. Esnaflar bankalardan almış olduğu bu faizsiz kredi ile, istediği işletmesini kurabildiği gibi, hali hazırda olan işletmesininde, gerekli olan tüm parasal ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalara Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar
Bankaların çoğu esnaflara kredi vermek için, hemen hemen aynı evrakları talep ediyor. Esnaflar ise, bankalardan almak istediği bu krediyi bankanın istemiş olduğu evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra, başvuru yapabiliyorlar. Hemen hemen aynı evrakları isteyen bankaların dışında ise, ekstra olarak bankaların insiyatiflerine kalmış olan ek evraklarda bulunuyor. Genel olarak ise şu evrakları tamamlamanız faizsiz esnaf kredisi almak için yeterli oluyor.
Bu evraklar ise şunlardır.
-T.C Kimlik Belgesi ve Fotokopisi
-İşletmeye Ait Olan Vergi Levhası
-Bilanço
-Ticaret Sicil Gazetesi
-Noter İmza Sirküleri
-Gelir Tablosu
Bu evrakları tamamladıktan sonra, size en yakın banka şubesine giderek esnaf kredisi almak istediğinizi beyan ediniz.
Beyan etmiş olduğunuz bankalar arasında ise, faizsiz bir şekilde sizlere esnaf kredisi bankaları bulunuyor. Bu bankalardan istediğiniz esnaf kredisini, bankanın şartlarına uyduğunuz müddetçe alabilirsiniz. Bankaların genel olarak istemiş olduğu bu evrakların dışında ise, bankanın isteği doğrultusunda kefil veya teminat talebi bulunuyor.

Faizsiz ve Düşük Faizli Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz bir şekilde esnafa kredi veren bankaların yanısıra, düşük faizli esnaf kredisi veren bankalarda bulunuyor.
Güncel olarak esnaf kredisi veren bankaların isimleri ise şunlardır.
-Halkbank
-Akbank
-Denizbank
-Vakıfbank
-Ziraat Bankası
-Albaraka Türk
-Finansbank
-Yapıkredi Bankası
-Garanti Bankası
-İş Bankası
-Ziraat Bankası
Bu bankaların içerisinde özel bankalar olduğu gibi, devlet bankaları da bulunuyor. Güncel banka listesi içerisinde bulunan bu bankaların bazıları tamamen faizsiz esnaf kredisi verirken, bazı özel bankalar ise düşük faizli ve vade seçenekleri ile esnaflara kredi verme hizmeti sunuyor. Siz de faiz oranları ve vadelerini karşılaştırdıktan sonra, en uygun esnaf kredisini istediğiniz bankadan alabilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Banka Halkbankası

Faiz almadan esnaflara kredi veren bankaların başında Halkbankası geliyor. Halkbankasın’dan faizsiz bir şekilde kredi alabilmeniz için, belli şartlara haiz olmanız gerekiyor. Bu şartalar haiz olan her esnaf, kolay şekilde isten telefon üzerinden isterlerse de internet bankacılığını kullanarak, esnaf kredisi başvurusunda bulunabiliyor. En önemli olan şart ise, meslek kollarında faaliyet gösteren bir iş ile meşgul olmak gerekiyor. Bu işin ise, gelir vergisi kanunlarında yer alması gerekiyor. Bu alanlar içerisinde yer alanlar, üretimi az olan veya sanat değeri taşıyan alanların olması gerekiyor. Bu alanları ise, Maliye Bakanlığı belirlemiştir. Bu alanlara sahip olanlar, Halkbankasından %0 faizle esnaf kredisi alabiliyorlar.
Bu alanlar ise şunlardır.
Yorgan
Taş İşleme
Keçe
Oya
Baston
Kaşık Yapımı
Çanak
Ahşap Oyma
Çömlek
El Dokuması
Bakır İşleme
gibi alanlarda faaliyet gösteren esnaflar, Halkbankasının vermiş olduğu faizsiz esnaf kredisinden yararlanabiliyorlar.
Eğer kredi başvurusu onaylanan kişiler, başvurunun onaylandığı tarihten 5 yıl önce bir başka başvuru yaptığı ise, faizsiz esnaf kredisinden yararlanamıyorlar. Konunun dışında tutulan kredi türleri, KOSGEB’in faizsiz vermiş olduğu kredi türleri arasında yer alıyor. Halkbankası’nın vermiş olduğu başka bir kredi çeşidi ise, yeni işletme kuracak olan yerlere verilen ve ustalık belgesine sahip olan esnaflara yönelik esnaf kredisidir. Burada bulunan zorunluluk ise, esnaflık süresinin 3 yılı doldurmuş olmasıdır. Mesleki Eğitim Kanunu dahilinde bulunan bu esnaflar faizsiz bir şekilde Halkbankasından esnaf kredisi alabiliyorlar.
1 yıl gibi bir süre içerisinde ticari faaliyetlerini doldurmamış olanlar veya ticari faaliyetini sonlandırmış kişiler, bu faizsiz krediden yararlanamıyorlar.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Banka Ziraat Bankası

Halkbankası gibi esnafa faizsiz bir şekilde esnaf kredisi veren diğer bir banka ise, Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası her zaman esnafa destek olan ve bu bağlamda, faizsiz esnaf kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankasın’dan esnaf kredisi almak isteyen işletmelerin belli kurallara uyması ve şartlara haiz olması gerekiyor. Aynı zamanda kredi notunun yüksek olması, esnafın daha kolay faizsiz kredi almasını sağlıyor. Bankanın kredi verme karşılığında esnaftan istemiş olduğu belgelerin eksiksiz bir şekilde beyan edilmesi zorunludur. Bu beyan edilen bilgilerin ise tamamen doğru olması lazımdır.