• ALTIN (TL/GR)
  461,68
  % 0,30
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,60
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,38
  % 1,56
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,78
  % 1,64
 • ALTIN ($/KG)
  56.788,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0958
  % 0,46
 • € EURO
  9,7493
  % 0,76

En Uygun Kredi ve Kredi Faiz Oranları

En Uygun Kredi ve Kredi Faiz Oranları

Zorlu bir dönemeçten geçen dünya, 2020 gündemini hastalıklar, pandemi, depremler ve çok daha fazlası ile meşgul etse dahi, insanlar da bir yandan yaşamaya devam ediyorlar. Günümüzün şartları gereği, yaşanan bu zorlu süreçte belki de en çok zorlanan kesim, dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar olarak dikkat çekiyor. Bu süreci atlatmak uğruna kredi ihtiyacı bulunan dar ve orta gelirli vatandaşlar için çeşitli ve oldukça uygun kredi imkânları bulunuyor. İşini, evini, arabasını değiştirmek isteyen vatandaşlar da yine oldukça cazip koşullar altında en uygun kredi ve kredi faiz oranları faydasını görmeye başladılar.

Hükûmetin üç kamu bankası ile başlattığı kampanyalar, kısa süre sonra özel bankalardan da destek bulursa, belki de tarihin en uygun kredi faiz oranları görülebilir ve ekonomi tekrar canlanabilir.

Şimdilik her şey varsayım olsa bile yakın vadede gerçekleşen kampanyalar ile ev ve araç sahibi olmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak derecede çok. Şimdi gelin, an itibari ile en uygun kredi hangi bankalarda ve faiz oranları nedir, bunları inceleyelim.

en uygun faiz oranları
hangi banka daha uygun faiz oranına sahip?

En Uygun Kredi Kampanyaları

2017 ve 2018 gibi zorlu bir ekonomik dönemeçten geçen Türkiye, ekonomik savaş başlattığı uluslararası finansal kuruluşlara karşı, belki de tarihin en önemli tedbirlerinden birini alarak, düşük faizli kredi imkânı sağlamaya, henüz 2019 yılı başlarında başladı.

2019 yılı başları için %25 ortalamalarında seyreden faizler, henüz bir yılını doldurmadan %14, sonraki 6 aylık süreçte ise %10 gibi rakamlara inmiş oldu.

An itibari ile mevduat faizlerinin %6,5 ile %7 bandında gerçekleştiği bu ortamda, ev sahibi olmak ve araba sahibi olmak için elde bulunan en değerli seçenek ise en uygun kredi kampanyalarından faydalanmak oluyor.

Düşük faizler ile sıfır konut, ikinci el konut, sıfır araç ve ikinci el araç almak için birçok fırsat bulunuyor.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi üç büyük şehrimizde 750.000 TL’ye kadar uygun faizli konut kredisi bulunurken, Türkiye genelinde de düşük faizli konut kredileri 500.000 TL’ye kadar kullanım için uygunluk teşkil ediyor.

Üstelik konut kredilerinde 12 aya kadar ödemesiz bir süreçten faydalanabiliyorsunuz.

İlk defa araç sahibi olmak isteyenler ya da aracını daha iyi bir model ile değiştirmek isteyen bireyler, 6 ay ödemesiz ve yine hükûmet tarafından üç kamu bankası aracılığı ile dağıtılma kararı alınan, düşük faizli taşıt kredilerinden faydalanarak hayallerine kavuşabiliyorlar.

En Uygun Konut Kredileri

An itibari ile en uygun konut kredileri, devlet bankaları olan T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sağlanıyor. Haziran 2020 itibari ile kamu bankalarının imkân tanıdığı sıfır ve ikinci el konut faiz oranları ise şöyle:

 • Ziraat Bankası – Sıfır Konuta Uygulanan Faiz %0,64
 • Ziraat Bankası – İkinci El Konuta Uygulanan Faiz %0,74
 • Halkbank – Sıfır Konuta Uygulanan Faiz %0,64
 • Halkbank – İkinci El Konuta Uygulanan Faiz %0,74
 • Vakıfbank – Sıfır Konuta Uygulanan Faiz %0,64
 • Vakıfbank – İkinci El Konuta Uygulanan Faiz %0,74

Krediler İstanbul, Ankara ve İzmir için 75 bin TL tutarına kadar. Bu üç şehir dışında diğer şehirler için ise 500 bin TL’ye kadar kullanılabiliyor.

En Uygun Taşıt Kredisi Oranları

Sadece konut değil, araç satışlarında da hareket yaşatmak isteyen hükûmet, uygun faizli kredi imkânlarını otomotiv sektörüne de yönlendirdi. Yine Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sağlanan uygun faizler sayesinde, aşağıdaki faiz oranları ile yeni bir araba sahibi olabilirsiniz. İşte en uygun taşıt kredisi faiz oranları:

 • Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank – Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Faizi (Sıfır Araç) %0,49
 • Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank – Taşıt Kredisi Kampanyası Faizi (İkinci el) %0,82