• ALTIN (TL/GR)
  463,55
  % 0,70
 • ÇEYREK ALTIN
  746,00
  % 1,74
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  418,23
  % 2,00
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  253,83
  % 2,04
 • ALTIN ($/KG)
  57.231,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0622
  % 0,02
 • € EURO
  9,7129
  % 0,37

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları

Kredi kartları günümüzde birçok insanın kullandığı ve oldukça işe yarayan nakit ihtiyacını anında karşılayan kartlardır. Kredi kartı alacağınız zaman bankaların sunmuş olduğu çeşitli avantajlardan yararlanmak gerekir. Bazı bankalar zaman zaman müşterilerini arayarak daha avantajlı bir şekilde kredi kartı vermeyi teklif eder. Böyle olunca birçok müşteri de kart almanın daha avantajlı olduğunu düşünür.
Kredi kartı kullanımı yapan vatandaşlar taksitli nakit avans da çekerek nakit ihtiyacını kolay bir şekilde karşılar. Bu nedenle kredi kartı aldığınız zaman avantajlarından da yararlanmanız mümkün. Her banka genellikle kredi kartı verdiği zaman her yıl belli bir ücret keser. Ancak bankalardan bu ücreti geri almanız da mümkün. Bankaların müşteri hizmetleri kısmını aradığınız zaman işlem ücretini iade ettirmek istediğinizi belirttiğiniz de ekstreye iade yapılmış olur.

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusunda bulunacağınız zaman hangi bankadan kredi kartı almak istediğiniz önemlidir. Her bankanın kart başvuruları için sunmuş olduğu avantajlar farklıdır. Bu nedenle bankaları araştırarak kart başvurusunda bulunmak daha doğru olacaktır. Kredi kartı alacağınız zaman limiti belirleyerek almak gerekir.
Kredi kartı başvurusunda bulunacağınız zaman bankaların mobil bankacılık hizmetini de kullanmanız mümkün. Mobil bankacılık üzerinden başvuru da bulunacağınız zaman kullanıcı adı ve şifreleri girmek gerekir. Mobil bankacılık üzerinden başvuru da bulunduğunuz da bazı bilgileri sisteme girmek gerekir. Kendi bilgilerinizi sisteme girdiğiniz zaman başvurunuzda değerlendirilmeye alınmış olur. Böylelikle kısa süre de sizlere de bilgi gelmiş olacaktır.
Kredi kartı başvurularını hemen hemen her banka her gün alır. Binlerce vatandaş kart başvurusunda bulunmayı tercih eder. Bankaların birden fazla kredi kartı çeşitleri bulunur. Hangi kartı alacağınıza maaşınıza göre belirlemeniz mümkün. Çünkü genellikle gelen maaşa göre sizlere belli bir limit belirleyerek kart verilir. Ancak bir geliriniz yoksa bankalardan kredi kartı almak pek mümkün olmaz. Çünkü banka sizlerin ödemeyi nasıl yaptığınızı da görmek ister. Bu nedenle onlara bir gelir göstermek de fayda var.

Kredi Kartının Avantajları

Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz zaman sizlere birçok konuda avantaj sağlar.
Üzerinizde nakit para yoksa eğer kredi kartından nakit avans çekmeniz mümkün.
Kredi kartından alışveriş yaparak taksitli bir şekilde ödemelerinizi de yapabilirsiniz.
Yüksek limitli kredi kartı başvurusunda bulunmanız da mümkün.
Kart başvurusunda bulunduğunuz zaman genellikle kısa süre içerisinden değerlendirilmeye alınır. Kredi kartı birçok konuda avantaj sağladığı için hemen hemen herkesin bir kredi kartı bulunur. Kredi kartı aldığınız zaman mutlaka ödemelerin de zamanında yapılması gerekir. Çünkü ödemeler zamanında yapılmadığı zaman genellikle banka kartınızı borcunuz ödenene kadar kapatır. Bu nedenle ödemeler konusunda dikkatli olmanız da fayda var.

Kart Puanları Nedir?

Her banka vermiş olduğu kredi kartlarında belli puanlar bulunur. Bu puanlar siz harcama yaptıkça kartınıza yüklenir. Puanları genellikle alışveriş, akaryakıt, gıda ve online alışverişler de kullanmanız mümkün. Genellikle yapılan alışverişler de oldukça düşük tutarlı bir şekilde puanlar hesabınız eklenir. Ancak bu puanları biriktirerek alışverişler de toplu olarak kullanabilirsiniz. Genellikle her bankanın puanlar farklıdır. Bu nedenle kredi kartı alırken puanların ne kadar sıklıkla verildiği hakkında bilgi almanız da fayda var. Böylelikle hangi bankanın daha fazla puan verdiğini de öğrenmiş olursunuz.
Birçok vatandaş puanları biriktirip kullandığı için puan kullanımı onlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle kredi kartlarından biriken puanlar size alışveriş yapma konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Her bir avantajlı kredi kartından yaralanarak daha fazla alışveriş yapmanız da mümkün.

Kart Puanları Nasıl Kullanılır?

Kredi kartınızda biriken puanlar genellikle alışveriş yaparken direkt olarak karşınıza çıkar. Alışveriş yaparken post cihazında puanlar görülür ve kullanıp kullanmayacağınız sorulur. Eğer kullanmak isterseniz buradan işlemler yapılır. Ancak kullanmak istemezseniz de puanlarınız burada birikir. Online alışverişlerde de oldukça kolay bir şekilde puanları kullanmanı mümkün. Online alışveriş yaparken ödeme kısmına geldiğiniz zaman puanlarınız da alt kısımda görülür ve buradan kullanabilirsiniz.
Kredi kartı puanları genellikle yıllık olarak hesabınız kalır. Ancak yıl sonunda kullanmazsanız otomatik olarak puanlarınız silinir. Bu nedenle kredi kartı puanlarınızı zamanında kullanmak daha sağlıklı olacaktır.