• ALTIN (TL/GR)
  461,74
  % 0,31
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 1,60
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,39
  % 1,56
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,57
  % 1,56
 • ALTIN ($/KG)
  56.732,00
  % -0,19
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1036
  % 0,54
 • € EURO
  9,7516
  % 0,75

Bankamatik Kredi Kartını Yuttu

Bankamatik Kredi Kartını Yuttu

 Teknolojinin gelişmesi her sektörün müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesini sağlamıştır. Bunun en büyük örneği bankalardır. Bankalar teknoloji sayesinde müşterileriyle yüz yüze olmasa dahi birçok işlemi gerçekleştirebilmektedir. Özellikle internet üzerinden yapılan işlemlerin kolaylığı , güvenliği ve hızı bankaların müşteri memnuniyeti seviyesini artırmaktadır. İnternet bankacılığı dışında kullanıcılara kolaylık sağlayan fiziksel araçlar da bulunmaktadır. Bu fiziksel araçların başında şüphesiz kredi kartları gelmektedir. Kredi kartları alışveriş yapılan her alanda karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartları sayesinde çalınma ve kaybolma riski olan nakit paralar taşınmamakta ve insanların paraları güven altına alınmaktadır. Bunun dışında bu kartların insanlara sunduğu fırsatlar ve kolaylıklar kullanım oranlarını da oldukça artırmıştır.

Kredi kartı kullanım oranlarının artmasına bağlı olarak yaşanan sorunlar da ne yazık ki artmıştır. Bu sorunların genellikle belli çözümleri olsa da insanlar, bazıları karşısında panik içinde kalabilmektedir. Özellikle bankamatiklerin kredi kartını yutması tüm banka müşterilerinin korkulu rüyasıdır. Bu durum hem kartın akıbetini merak ettirmekte hem de bir süreliğine alışveriş imkanını kısıtlayabilmektedir.

ATM kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım
Bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım?

Bankamatik Kredi Kartını Yuttu İse Ne Yapılmalıdır?

Bankamatik kredi kartını yuttu ise bunun farklı nedenlerinin olduğunun bilinmesi gereklidir. Kredi kartlarının bankamatikler tarafından yutulmasının en yaygın sebebi bankalara olan borçlardır. Uzun süre ödenmeyen borçlar sonrasında müşterinin hesapları bloke edilir ve herhangi bir bankamatiğe girişi yapıldığında kredi kartına el konulur. Böyle bir nedenle el konulan kredi kartlarının geri alınması borçlar ödenmediği sürece imkansızdır.

Bankamatiklerin kredi kartları yutmasının yaygın sebepleri arasında kullanılan bankamatiğin bozuk olması da vardır. Bozuk olan bankamatik, teknik problemlere dayalı olarak kredi kartlarını almakta fakat geri vermemektedir. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında en yakın banka şubesine gidilmeli ve eski kredi kartı iptal edilerek yenisi alınmalıdır.

Başkasına ait bir kredi kartının bankamatik tarafından yutulması durumunda yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Çünkü bankamatikler kimin adınaysa sadece o kişiye banka tarafından teslim edilebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tek yapılması gereken şey kartın gerçek sahibine haber verilmesidir. Böylelikle kolaylıkla kredi kartı geri alınabilir ve yeniden kullanıma açılabilir.