• ALTIN (TL/GR)
  459,88
  % 1,25
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,15
  % 1,27
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  251,89
  % 1,29
 • ALTIN ($/KG)
  56.794,00
  % 0,67
 • %
 • %

Bankamatik Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bankamatik Kredi Kartı Borcu Ödeme

 Kredi kartları, teknolojinin hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan ve hayatımızı kolaylaştıran araçlardan biri olmuştur. Kredi kartlarının avantajları arttıkça kullanıcı sayısı da oldukça yükselmektedir. Son istatistiklere göre ülkemizde 25 milyondan fazla kredi kartı kullanıcısı ve 63 milyon kredi kartı bulunmaktadır. Sayının bu hayli fazla olmasının sebebi kredi kartlarının kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar, taksit imkanları ve indirimler olduğu düşünülüyor. Öyle ki neredeyse bütün büyük kuruluşlar sadece kredi kartı olan kullanıcılara taksitli alışveriş seçeneği sunuyor. Kredi kartının bu denli fazla olması ödeme yöntemlerini de etkilemiş durumda. Günümüzde internet bankacılığı, şube bankacılığı, mobil bankacılık ve bankamatiklerden rahatlıkla kredi kartı borcu ödenebiliyor. Özellikle yakın bir konumda bankanın olmadığı ve internet erişiminin sağlanamadığı yerlerde bankamatikler hayati önem taşıyor. Bankamatik üzerinden kredi kartı borcu ödeme işlemi bakalım nasıl yapılıyor.

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Ödemek
Bankamatik üzerinden kredi kartınıza olan borcunuzu ödeyin.

Bankamatikten Nasıl Kredi Kartı Borcu Ödenir?

Çeşitli bankamatikler çeşitli kredi kartı borcu ödeme yöntemlerine hizmet etmektedir. Kartsız kredi kartı borcu ödemek isteyen kişilerin kartsız işlem yapabilen bankamatikleri bulmaları gerekmektedir. Ek olarak; nakit parayla kredi kartı borcunu kapatmak isteyen kişilerin ise nakit para girişi bulunan bankamatiklerden yararlanmaları gerekmektedir.

Bankamatikten kartla kredi borcu ödemek için öncelikle müşterilerin kredi kartını aldıkları bankaya ait bir ATM bulmaları gerekmektedir. Kredi kartı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra “Ödemeler” sekmesinden, “Kredi kartı borç ödeme” seçeneği tuşlanmalıdır. Ardından ödemenin türüne göre “Hesaptan” ya da “Nakit Ödeme” seçeneklerinden biri seçilmelidir. Hesaptan para ödemek için paranın tahsil edileceği hesap seçilebilir ve işlem hızlıca gerçekleştirilebilir. Nakit para ile yapılacak ödemeler için ise bankamatiğin verdiği yönlendirmelere bağlı olarak nakit para girişi yapılabilir ve işlem tamamlanabilir.

Kartsız kredi kartı borcu ödemek için öncelikle “Giriş” tuşuna basılmalı ve ardından “Ödemeler” sekmesinden “Kredi kartı borç ödeme” seçeneği seçilmelidir. Daha sonra parayı yatıracak kişinin T.C kimlik numarası girilmelidir. Sonraki ekranda kredi kartı bilgileri girilmeli ve kontroller yapılarak onay tuşuna basılmalıdır. Son olarak nakit para bölmesinden para yatırılabilir ve işlem tamamlanarak dekont alınabilir.