• ALTIN (TL/GR)
  461,67
  % 0,30
 • ÇEYREK ALTIN
  743,00
  % 1,34
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,25
  % 1,53
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,51
  % 1,53
 • ALTIN ($/KG)
  56.973,00
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0676
  % 0,08
 • € EURO
  9,6742
  % -0,02

Bankacı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalıdır?

Bankacı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalıdır?

21. yüzyılda ticari alanda meydana gelen gelişmeler açısından son çeyrek asra damgasını vuran sektörlerin başında şüphesiz finans sektörü gelmektedir. Sektörün sahip olduğu alanlar ile ilgili olarak da bankacılık faaliyetleri hızla yaygınlaşmakta ve insanların ihtiyaçlarına çözümler sunma noktasında yetişememektedir. Her geçen gün yeni bankaların açılması, hizmet alanlarının genişletilmesi ve buna bağlı olarak personel ihtiyaçları sektörün sıkıntıları arasında yer almaktadır. Bankaların personel ihtiyacı noktasında birçok kişinin birbirine sorduğu soruların başında da bankacı olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Bankacı olmak için hangi bölümü okumalıyım
Hangi bölümü okursam bankacı olabilirim?

Sektörün geniş bir çerçevede değerlendirilmesi, vermiş olduğu hizmet alanı ve uluslararası boyutları baz alındığında sadece bankacılık bölümü adı altında bir eğitim verilerek personelin yetişmesi değil bunun yanında birçok alternatif bölüm ile bankalarda personel olarak çalışmak mümkündür.

Bu cihetle özellikle bankacılık yüksek okulları, sigortacılık bölümleri, bilgisayarlı muhasebe, dış ticaret, emlak, borsa hizmetleri, işletme vb. bölümlerden mezun olmak bankalarda personel olarak çalışabilme noktasında yeterlidir.

Bankacı Olmak için Mezun Olmak Yeterlimi?

Bankacı olmak için hangi bölüm okunmalı sorusuna biraz ışık tutulmuş olsa da bankacılık sektörü riskli ve müşteri memnuniyetine önem verilen bir alandır. Yetişecek olan personelin son derece dikkatli, kusursuz ve hata oranı neredeyse sıfır boyutlar olacak bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bankacı olmak için insan ilişkileri, güzel yüzlülük ve medeni kurallara sahip diksiyonu düzgün ve prezantabl bir yapıda olmakta gerekmektedir. Bu sayılan donanımlara sahip olan bir kişi herhangi bir özel veya kamusal sermaye destekli bankalardan birinde çalışmaya adaydır.

Bilindiği üzere son yıllarda bankacı olmak için hangi bölüm okunmalı sorusuna yanıt ararken, özellikle bankaların aldığı personel için yapmış olduğu sınavlarda, başarı sağlamakta bir o kadar önemlidir.

Sektörel ve genel kültür bilgilerinin yanı sıra yabancı dil sınavlarına da tabi tutulan adaylar mülakat aşamasından da geçirilmektedir. Tüm bu sınav aşamalarını geçen bir banka personeli yeni iş yerinde göreve başlamak için gereken tüm engelleri geçmiş olur.