• ALTIN (TL/GR)
  461,60
  % 0,28
 • ÇEYREK ALTIN
  744,00
  % 1,60
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  416,44
  % 1,58
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,69
  % 1,60
 • ALTIN ($/KG)
  56.789,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0928
  % 0,38
 • € EURO
  9,7405
  % 0,64

Altın Yükselişini Sürdürüyor, Rekor Fiyata Ulaştı

Altın Yükselişini Sürdürüyor, Rekor Fiyata Ulaştı

Altın yükselişini sürüdürüyor, Rekor fiyata ulaştı ve dün 407 TL fiyatı aşıldı. Gram altının fiyatı dün itibariyle yükselişe geçerek 400 TL fiyattan bir anda 407 TL ye kadar yükseldi. Son günlerde yatırımcısını sevindiren altın, yatırım yapan herkesin yüzünü güldürmeyi başardı.

Fiyatların yükselmesi ile birlikte Çeyrek altın fiyatı 665 TL ye ulaştı. Düğün sezonu olmasıyla birlikte bu derece altın fiyatlarının yükselmesi yatırım yönünden iyi bir haber olabilirken diğer taraftan altının pahalı olması sebebiyle alınan hediye ve takı, aksesuar ürünlerinde alternatif seçenekler değerlendirilebiliyor.

Altın Rekorunu Yeniler mi?

Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada yaşanan covid 19 (korona) salgını nedeniyle bir çok yatırım aracında yükseliş meydana gelebiliyor. Altın yükselişini sürdürebilir evet fakat bunda hastalığın seyri, aşının bulunması ve dünyada yaşanan olaylarda etkili olabiliyor. Uzun vadede yatırım için düşünülebilir fakat bu seviyelerde iken kısa vadede yatırımcıya kayıp yaşatma şansıda var.

gr altın fiyatları rekor kırdı

Altın rekora doymuyor, gr altın fiyatları kendi rekorunu aştı.

Altına Yatırım Yapmak İçin Doğru Zaman mı?

Altın yatırımı kişinin kendi özgür iradesiyle yapması gereken bir yatırımdır. Bu konuda yatırım nasıl yapılır ne zaman yatırım yaparsam ve hangi fiyatlardan alırsam bana yatırım kazanç sağlar gibi kendinize sorular sorup bu soruları araştırarak doğru zamanı belirlemelisiniz.  Ünlü yorumcuların yorumlarını takip etmeli ve onların düşüncelerini dikkate almalısınız. Her zaman bir yatırım aracı yükselişteyken yatırım yapılmaz bazen düşüşe geçmesini beklemek ve düştüğünde doğru zamanı belirleyip almak gerekir. Bu sadece altın yatırımı için geçerli bir durum olmamakla birlikte tüm yatırım araçlarının iyi analiz edilerek yatırım yapılması doğrudur.

Gram Altın Bir Rekor Daha Kırar mı?

Şuan için tarihinin en yüksek seviyelerinde seyreden gr altın fiyatları kendi rekorunu her zaman kırabilir. Şu sıralar salgın olduğundan ve dünya genelinde pandemi ilan edildiğinden bu yükselişler yaşanıyor gibi söylentiler bulunurken, bu ve bunun gibi bir çok neden altının yükselmesi veya düşmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden altın kendi rekorunu kırabilir veya yeniden bir düşüş gösterebilir. Fakat uzun vadede gram altın veya diğer altın türleri yatırımcısına kazandırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bakalım son günlerde kırılan altın rekoru yinelenecek mi ve yatırımcılarına kazandırmaya devam mı edecek hep birlikte takip ederek göreceğiz.