• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • ÇEYREK ALTIN
  741,00
  % 1,20
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,45
  % 1,34
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,08
  % 1,36
 • ALTIN ($/KG)
  56.837,00
  % 0,75
 • %
 • %

Altın Takı Neden Tercih Edilmeli?

Altın Takı Neden Tercih Edilmeli?

Altın düğün, nişan gibi özel günlerde bir hediye olarak kullanıldığı gibi yatırım amaçlı da kullanılan bir madendir. Hem takı hem de çeyrek, yarım gibi formları olan altında hangi seçenek daha karlı olur sorusu çoğu zaman akıllara gelmektedir.

Altın alacak kişilerin çoğu takı şeklinde olan altınlarda yüksek işçilik payı bulunmasından dolayı bu tür ürünlerin zarar edeceğini düşünür. Bu düşünce ile takı yerine çeyrek, gram ya da yarım altın gibi seçeneklere yönelim olabilir. Ancak bazı durumlarda altın takı almak daha karlı bir seçim olacaktır. Altın takı alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde takılar büyük bir yatırım aracı olabilir.

Altın takı tercih etmek
Neden altın takılar almalıyım?

Uzun Vadeli Yatırım!

Altın takıya yatırım yapmak kısa vadede çok karılı görünmeyebilir. Ancak uzun vadede kar elde etmek isteyenler için altın takı almak oldukça karlı bir seçenek olacaktır. Altın takılar yüksek gramları sayesinde her geçen gün değer kazanır. Eğer 3-4 yıl gibi uzun vadede altın saklama gibi bir istek varsa altı takı alınabilir.

İşçiliksiz Model Seçeneği!

Altın piyasalarında son yıllarda bilgisayar sistemleri üzerinden modelleme yapılarak hazırlanmış sıfır işçilik denebilecek takılar bulunmaktadır. Herhangi bir işçilik kaybı olmayacağı gibi uzun vadede altın saklamak isteyenler bu işçiliksiz altın takılardan alarak hem görsel açıdan kullanabilir hem de birikimine devam edebilir. CC teknolojisi ile işçiliksiz altın takılarda her zevke göre model bulmak da oldukça kolay.

Saklanabilir Olma!

Altın takılar genellikle hemen satılmamak üzere alınır. Bu yüzden kolaylıkla satılabilen çeyrek, yarım altın gibi formlara göre uzun süre satılmadan kalabilir. Birikim amaçlı altın almayı düşünenler için altın takılar neden tercih edilmeli sorusunun cevaplarından biri de hemen satılamaması denebilir.

Kullanışlı Olma!

Altın takılar çeyrek ve cumhuriyet altınları gibi bir köşede saklanmak zorunda olmayıp kullanışlıdır. Adetlerimizde, gelenek ve göreneklerimizde altının kullanılmasına bağlı olarak kadınlar sıkça takı takmak istemektedir. Altın takılar ise bu durumu karşılayabilen kullanışlı altın sınıfında bulunur.

Değer Kaybetmez!

Neden altın takılar almalıyız diye düşünenler varsa bunun cevaplarından biri de değer kaybetmemesidir. Altın takı halinde de olsa kolay kolay değer kaybetmez ve aldığınız fiyatın üzerinde bir fiyata satabilirsiniz.