• ALTIN (TL/GR)
  460,67
  % 0,08
 • ÇEYREK ALTIN
  742,00
  % 1,47
 • 22 AYAR ALTIN TL/GR
  415,66
  % 1,39
 • 18 AYAR ALTIN TL/GR
  198,84
  % 0,20
 • 14 AYAR ALTIN TL/GR
  252,20
  % 1,41
 • ALTIN ($/KG)
  56.679,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0849
  % 0,31
 • € EURO
  9,7477
  % 0,69

2.El Gelir Belgesiz Taksitli Araç Kredisi Nasıl Alınır?

2.El Gelir Belgesiz Taksitli Araç Kredisi Nasıl Alınır?

2 el gelir belgesiz taksitli araç kredisi almak isteyen kişiler, bu kredileri veren çok sayıda bankaya başvuruda bulanabiliyorlar. Bankaların 2 el araç almak isteyenlere, gelir belgesi beyan etmeden vermiş olduğu kredi, özellikle son zamanlarda çoğu kişinin talebi ile karşılaşıyor. Bunun bir çok farklı sebebi bulunuyor. Özellikle koronavirüs salgınının ülkemiz gibi ülkeleri zor durumda bırakması ve araba üretiminin çok az olması, insanları ikinci el araç almaya yöneltti. Bu sebeple, bazı bankalar ise insanların ikinci el araç almaları için kişilerden gelir belgesi talep etmeden taksitli araç kredi veriyorlar. Bu krediyi almak isteyen kişiler ise, bankaların istemiş olduğu evrakları müracaat ettiği bankaya teslim etmesi ve kredi başvurusunda bulunması gerekiyor. Bu şekilde istediği bankadan taksitli bir şekilde ihtiyacı olan araç kredisini almış oluyorlar.

2.El Gelir Belgesi Vermeden Taksitli Araç Kredisi Alınması Nasıldır?

2 el araç almak isteyen bazı kişilere bankalar kredi verdikleri gibi, bazı bankalar ise kredi vermiyorlar. Bu bankalardan kredi alamayan kişiler ise, daha farklı yöntemlere yönelerek, taksitli bir şekilde 2’inci el araba alma peşine düşüyorlar. Bu durumu gören ve bilen bazı galeriler ise, 2’inci el arabayı taksitli olarak almak isteyen müşterilerine, senet yöntemi ile araba satışı gerçekleştiriyorlar. Galericiler hem elinde bulunan 2’inci el arabalarını hızlı bir şekilde satıyorlar, hem de 2’inci el arabaya ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarını arabalarını satarak görmüş oluyorlar. Bu imkanları daha çok ufak firmalar sağlıyorlar. 2’inci el taksitli araba satan daha büyük firmalar ise kendi finans yöntemleri ile bu soruna çözüm buluyorlar.
Bu sayede 2’inci el ihtiyaç sahibi olan kişilere, arabalarını pazarlıyorlar. Banka harici bir yerden 2’inci el araba almak isteyen kişilerin bu yerlerden kredi kullanmaları için, bazı seçenek hakları bulunuyor.
Bunlar ise şu şekildedir.
Bireysel ihtiyaç kredisini bankadan 60 ay vadeli çekerek, 2’inci el araba alabilirsiniz.
Elinizde bulunan arabanızı satarak, almak istediğiniz ikinci el arabanın peşinatını bu sayede vermiş olur, diğer kalan rakamı ise senetle ödeyebilirsiniz.
Büyük araba galerisi olan işletmelerin finans kaynaklarından, kredi kullanabilirsiniz.
Sizlere sunulmuş olan bu 3 yöntemden faydalanmanız için, geçerli kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Kredi notunuz iyi ve yüksek ise, bu üç yöntemi kullanarak taksitli olarak 2’inci el araba alabilirsiniz.

Bireysel Kredi Kullanarak 2.El Taksitli Araç Kredisi Alma

Bireysel kredi kullanarak 2’inci el taksitli araç kredisi yöntemi en çok tercih edilendir. Bunun sebebi ise, bazı bankaların taksitli olarak 2’inci el araç kredisi almak isteyenlere kredi vermiyor olmasıdır. Bu gibi durumla karşı karşıya kalan ve taksitli olarak 2’inci el araç almak isteyen kişiler, bireysel olarak kredi alarak istedikleri aracın sahibi oluyorlar. Bireysel kredi şartları, diğer kredi çeşitlerine göre daha farklı faiz seçenekleri ve vade oranları ile kişilere sunuluyor. Bankaların kendilerine sunmuş olduğu şartlara haiz olmanız, bankadan bireysel kredi kullanmanıza ve bunun yerine 2’inci el kredi almanızı sağlayacaktır. Bireysel kredi kullanarak taksitli araç almak isteyenlerin bu krediyi almaları için iki nedenleri bulunuyor.
Bu nedenler şunlardır.
Araç kredisi vadeleri 48 ay iken, bireysel ihtiyaç kredisi vade oranı 60 aydır ve daha uzundur. Ödeme olarak kişiye daha fazla avantaj sağlamaktadır.
İkinci olarak yararlanabileceğiniz neden ise, krediyi veren bankaların ve büyük finans kuruluşlarının almak istediğiniz araç için kasgo şartının bulunmasıdır.
Bu iki neden ise kişinin 2’inci el araç alması için önemli faktörlerdir. Kasgo bu konuda önemlidir. Kasgo deyip geçmemek lazımdır. Bunu bir örnek ile anlatmak gerekirse; 50 bin veya 60 bin tutarında bir araç alacağınızı farz edelim. Bu fiyat üzerinden size çıkacak kasgo ücreti 2 bin tl’nin altında olmayacaktır. Eğer bu rakam 5 bin tl gibi bir rakam olursa, bireysel ihtiyaç kredi kullanarak, bu kasgo ücretini ödemeden kurtalabiliyorsunuz.
Bazı araç kredi veren bankalar ise, vermiş olduğu 2’inci el araç kredisi için kişilerden gelir belgesi talep etmiyor.

Gelir Belgesi Vermeden Galeriden 2.El Araç Taksitle Araç Almak

Gelir belgesi vermeden 2’inci el taksitli araç almak isteyen kişilerin tercih ettiği kurumların başında ise, galeriler geliyor. Bankadan kredi alamayan ve bu yöntemle araç almak isteyen kişiler, senet yöntemi ile galeriden taksitli olarak 2’inci el araç alma imkanları oluyor. Bu yöntemi ise genellikle ufak oto galerileri müşterilerine sunuyor. Bu gibi ufak oto galericilerin haricinde ise, daha ufak ve sadece ikinci el araç satan galeriler de, gelir belgesi istemeden 2’inci el araç satımı yapıyorlar. Fakat bazı işletmeler müşterilerinden kefil istiyorlar.